Trwa ładowanie...

KRS zabiera głos ws. afery hejterskiej. "Sędziowie nie naruszyli prawa lub zasad etyki"

Krajowa Rada Sądownictwa zabiera głos ws. afery hejterskiej, która pojawiła się w Ministerstwie Sprawiedliwości. Uznano, że sędziowie, którzy mieli być rzekomo zamieszani w ten proceder, "nie naruszyli prawa lub zasad etyki"

KRS zabiera głos ws. afery hejterskiej. "Sędziowie nie naruszyli prawa lub zasad etyki"Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d1wmvhf
d1wmvhf

"Po dokonaniu analizy doniesień medialnych oraz wyjaśnień złożonych na posiedzeniu plenarnym KRS przez sędziów KRS, Rada przyjmuje, że nie ujawniono w dostępnych i analizowanych źródłach wypowiedzi sędziów członków KRS, które pozwalałyby na sformułowanie wobec nich zarzutów naruszenia prawa, ślubowania sędziowskiego ani zasad etyki sędziowskiej" - czytamy w oświadczeniu KRS.

To reakcja na aferę hejterską w Ministerstwie Sprawiedliwości, w którą zamieszani byli sędziowie oraz użytkowniczka Twittera, tzw. Mała Emi. Mieli działać na zlecenie byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Do specjalnej grupy "Kasta" mieli należeć między innymi członkowie nowej KRS Maciej Nawacki i Jarosław Dudzicz.

Jednocześnie Krajowa Rada Sądownictwa stwierdziła, że zachowanie sędziego asesora było naganne, gdyż "zawiadomił środki masowego przekazu o uzasadnionym podejrzeniu czynu naruszającego prawo bez jednoczesnego zawiadomienia organów ścigania".

Szum wokół edukacji seksualnej. Jarosław Gowin o Anji Rubik: mam inne autorytety

"Krajowa Rada Sądownictwa uważa także za naganne zachowanie sędziego (asesora), który uczestniczy w zorganizowanej akcji insynuacji i fałszywych oskarżeń lub w inny sposób rozpowszechnia nieprawdziwe informacje" - podaje KRS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1wmvhf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wmvhf
Więcej tematów