Trwa ładowanie...
d146mlm

KRRiT krytykuje paski w "Wiadomościach" TVP

KRRiT już drugi raz po wyborach prezydenckich zwraca uwagę TVP, że jest nierzetelna. Jak ocenia Rada, paski "Wiadomości" TVP "wprowadzały opinię publiczną w błąd", a ich "powtarzanie utrwalało nieprawdziwy przekaz".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KRRiT zwróciła uwagę TVP, że jest nierzetelna
KRRiT zwróciła uwagę TVP, że jest nierzetelna (East News)
d146mlm

Taka opinia to odpowiedź na skargę Agnieszki Pomaskiej z PO. Wysłała ją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 27 kwietnia. 27 lipca dostała odpowiedź – informuje "Gazeta Wyborcza".

Pomaska zaskarżyła tzw. paski "Wiadomości". Przed wyborami zaplanowanymi na 10 maja "Wiadomości" atakowały Senat, w którym opozycja ma przewagę, że za długo pracuje nad ustawą o powszechnych wyborach korespondencyjnych.

W "Wiadomościach" codziennie pojawiały się materiały o złym Senacie, który torpeduje wybory prezydenckie. Paski wyglądały tak: »… dzień zwłoki Senatu naraża Polaków«. Liczba na początku zmieniała się każdego dnia.

d146mlm

Wtedy PiS chciał za wszelką cenę przeprowadzić 10 maja wybory korespondencyjne. W Senacie padały argumenty, dlaczego to jest niemożliwe i po prostu niebezpieczne. PiS oskarżał Senat o bojkot demokracji. I choć ustawy nie było, rząd PiS wydawał ciężkie miliony m.in. na druk wyborczych zestawów. Do wyborów 10 maja nie doszło, ale państwo wyrzuciło ok. 100 mln zł na ich organizację – podaje dziennik.

"Wiadomości" TVP. Przeprowadzono postępowanie

Przewodniczący KRRiT i mazowiecki radny PiS Witold Kołodziejski poinformował Pomaską, że Rada "przeprowadziła postępowanie wyjaśniające w sprawie".

"Przeprowadzona analiza wykazała, że nadawca w ww. dniach w kolejnych wydaniach »Wiadomości« emitował prawie identyczne paski informacyjne o treści: »… dzień zwłoki Senatu naraża Polaków«, różniące się jedynie liczbą dni, w których trwały prace Senatu nad ustawą z dnia 6 kwietnia 2020 roku - czytamy w odpowiedzi - W ocenie KRRiT nadawca poprzez takie działania wprowadził opinię publiczną w błąd, gdyż regulaminowy termin procedowania Senatu RP nad ustawą upłynął 6 maja 2020 roku. Zdaniem KRRiT codzienne powtarzanie tego samego paska tym bardziej utrwalało nieprawdziwy przekaz".

Kołodziejski informuje posłankę, że Rada przesłała do TVP wystąpienie, w którym przypomniano o obowiązku przestrzegania ustawy medialnej, a zwłaszcza obowiązku przestrzegania zasady rzetelności.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d146mlm

Podziel się opinią

Share
d146mlm
d146mlm
Więcej tematów