Trwa ładowanie...

"Królowie życia Ziobry". Raport

"Gazeta Wyborcza" poznała raport stowarzyszenia Lex Super Omnia "Królowie życia w prokuraturze dobrej zmiany". Wynika z niego, że śledczy lojalni wobec Ziobry mogą liczyć na gratyfikacje - czytamy.
Share
Zbigniew Ziobro
Zbigniew ZiobroŹródło: East News
dgovl67

Atutem śledczych mają być zasługi z czasów pierwszych rządów Zbigniewa Ziobry w prokuraturze. Nagrodą - pieniądze. "Gazeta Wyborcza" powołuje się na raport stowarzyszenia Lex Super Omnia "Królowie życia w prokuraturze dobrej zmiany".

Przykładem ma być prokurator Jarosław Duś. W Prokuraturze Krajowej w Warszawie pobierał co miesiąc ryczałt mieszkaniowy (ok. 3 tys. zł).

Według opisanego przez gazetę raportu, dodatkwo raz do roku mógł liczyć na nagrodę od 4 do 7 tys. w latach 2016-17, 7-12 tys. zł w 2018 r. Pracował także jako doradca w resorcie obrony i asystent w Akademii Sztuki Wojennej.

dgovl67

Zbigniew Ziobro powołuje także prokuratorów do komisji egzaminujących prawników. A to dochód od 2,5 tys. do 6,5 tys. zł.

Przykładów jest w tekście "Wyborczej" dużo więcej.

Po tym, jak PiS zmienił ustrój prokuratury, możliwe są dowolne ruchy kadrowe. Zniesienie kadencyjności szefów prokuratur i odejście od konkursów przy awansach pozwoliło na uznaniową wymianę kadr - pisze gazeta.

Zobacz także: Posłowie PO nie oddali hołdu powstańcom? Stanowcza reakcja posłanki PO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dgovl67

Podziel się opinią

Share
dgovl67
dgovl67
Więcej tematów