Trwa ładowanie...
d4gdcbl
d4gdcbl
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
usa

Królowa Elżbieta II z wizytą u Busha

Na zakończenie sześciodniowej wizyty w
Stanach Zjednoczonych królowa brytyjska Elżbieta II spotkała się w Białym Domu z prezydentem George'em Bushem.


Galeria


Królowa Elżbieta II z wizytą w USAW czasie przemówienia powitalnego prezydent o mało nie popełnił
gafy, kiedy mówiąc o poprzednich wizytach królowej przypomniał, że
była ona m.in. na uroczystościach 200-lecia USA. Bush powiedział,
że królowa przybyła na te uroczystości "w roku 17...", ale
natychmiast urwał i skorygował datę na 1976 r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gdcbl

Zerknął potem na 81-letnią Elżbietę II i oświadczył z uśmiechem: spojrzała na mnie jak tylko matka może spojrzeć na dziecko.

Królową powitało 21 salutów armatnich, muzyka w wykonaniu zespołu sił powietrznych oraz parada wojskowa na trawniku przed Białym Domem w historycznych strojach armii Waszyngtona z czasów wojny o niepodległość.

Wieczorem tego dnia (czasu lokalnego) w Białym Domu odbędzie się uroczysty raut na cześć monarchini. Będzie to pierwszy za prezydentury Busha "white-tie dinner", czyli przyjęcie, na którym goście - mężczyźni mają wystąpić w smokingach z białymi muszkami, co uważa się za najwyższy stopień elegancji. Normalnie obowiązują muszki czarne (black-tie).

Kolacja będzie się składać z pięciu dań, a czas ma gościom umilać recital skrzypcowy w wykonaniu Icchaka Perlmana.

Elżbieta II jest w USA już piąty raz. Po raz pierwszy odwiedziła Amerykę za rządów prezydenta Eisenhowera (1952-1960).

Tomasz Zalewski

d4gdcbl

Podziel się opinią

Share

d4gdcbl

d4gdcbl
Więcej tematów