Trwa ładowanie...
d4i25yl
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Kreml: sankcje nie zmienią polityki zagranicznej Rosji

Sankcje wobec Rosji nie wpłyną na politykę zagraniczną Moskwy - oświadczył rzecznik Kremla, komentując decyzję administracji USA o przedłużeniu sankcji o rok. Dmitrij Pieskow powiedział, że restrykcje to obosieczna broń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Władimir Putin
Władimir Putin (PAP/EPA, Fot: Ria Novosti / Alexei Druginyn)
d4i25yl

Sankcje na pewno są niewygodne dla Rosji, ale szkodzą też przedsiębiorcom i gospodarce tych krajów, które je stosują. - Żadne sankcje nigdy nie doprowadzą do tego, że Rosja wniesie jakieś zmiany do swojej konsekwentnej polityki w sprawach międzynarodowych - dodał Pieskow.

Rzecznik Kremla podkreślił, że sankcje niczego dobrego nie przynoszą światowej gospodarce.

Wcześniej decyzję Waszyngtonu krytykowało także rosyjskie MSZ. "Zwróciliśmy uwagę na pewną osobliwość - gdy tylko pojawiają się oznaki pokojowego uregulowania ostrego kryzysu na Ukrainie, wówczas w Waszyngtonie, który przyłożył rękę do ubiegłorocznego przewrotu państwowego w Kijowie, znów zaczynają rozchwiewać sytuację" - napisał rzecznik resortu Aleksandr Łukaszewicz.

d4i25yl

Zobacz również wideo: Za pół roku Rosję czeka fala upadłości.

Przedłużenie sankcji

We wtorek Biały Dom poinformował, że Prezydent Barack Obama przedłużył o rok dekret prezydencki z marca ubiegłego roku, na podstawie którego rząd nałożył sankcje przeciwko Rosji w związku z jej polityką wobec Ukrainy.

d4i25yl

W komunikacie podkreślono, że wobec kontynuowania przez Rosję działań, "podważających procesy i instytucje demokratyczne na Ukrainie", a także "zagrażających bezpieczeństwu, stabilności, suwerenności i terytorialnej integralności" tego państwa, prezydent postanowił przedłużyć o rok wprowadzony w marcu, a następnie kilkakrotnie rozszerzany dekret, będący podstawą do zastosowania sankcji wobec Rosji przez rząd USA. Biały Dom zapowiedział też możliwość zaostrzenia sankcji wobec Rosji, jeśli dojdzie do dalszego naruszenia porozumień o zawieszeniu broni na Ukrainie zawartych w Mińsku 12 lutego i wrześniu r. 2014.

Źródła: IAR, PAP.

d4i25yl

Podziel się opinią

Share

d4i25yl

d4i25yl
Więcej tematów