Trwa ładowanie...
13-01-2010 00:20

Kredyty studenckie znowu kuszą

Polscy studenci przeprosili się z kredytami na naukę. Po kilku latach spadków liczba zainteresowanych wzrosła niemal o połowę - zauważa "Metro".

Kredyty studenckie znowu kusząŹródło: Jupiterimages
dfdraq2
dfdraq2

Do rekordu sprzed ponad dekady, kiedy kredyty na naukę dopiero się pojawiły, jeszcze co prawda daleko (w 1998 roku złożono aż 109 tys. wniosków), ale widać, że w końcu coś drgnęło. W ubiegłym roku akademickim przyznano ich kilkanaście tysięcy, z najnowszych danych Banku Gospodarstwa Krajowego, który nadzoruje udzielanie studenckich pożyczek, wynika, że jest znacznie lepiej. Do 15 listopada (taki był termin składania podań o przyznanie kredytu na rok akademicki 2009/2010) do banków wpłynęło niemal 23,5 tys. studenckich wniosków. To prawie o połowę więcej niż przed rokiem.

Według gazety, wzrost liczby wniosków to nie zasługa przepisów, uproszczonych jesienią przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (po zmianach państwo będzie mogło poręczyć nawet do 100 proc. pożyczki, potrzeba też będzie mniej zaświadczeń), bo one zaczną obowiązywać dopiero w tym roku. Studenci uważają, że to ich zasługa, bo szeroko reklamowali kredyty wśród kolegów.

dfdraq2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfdraq2
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj