Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
kredyt
12-02-2019 18:19

Kredyty gotówkowe - na co zwrócić uwagę?

Zadaniem kredytu gotówkowego, w głównej mierze, jest pomoc w sfinansowaniu nagłych lub bieżących potrzeb. Decydując się na taki krok, często wiąże się to z dokładną analizą rynku i konkurencji. Ilość danych potrafi nas przytłoczyć, dlatego spróbujmy uściślić - na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego kredytu?

Kredyty gotówkowe - na co zwrócić uwagę?Źródło: materiały partnera
d36tdju
d36tdju

Konkurencyjność oferty

Niejedną ofertą rynek kredytowy stoi. Prawda jest taka, iż obecnie obserwujemy rosnącą popularność tzw. chwilówek - a co za tym idzie rosnącą konkurencję, która proponuje coraz to nowe oferty dotyczące kredytobrania. Aby zatem wybrać najlepiej dobraną, najkorzystniejszą i najtańszą opcję, niezbędne jest dokładne przeanalizowanie ofert z branży. Tylko w ten sposób będziemy mieć poczucie trafnego i rozsądnego wyboru. Najprostszym krokiem jest analizowanie samodzielne ofert banku. Możemy to uczynić zarówno online - przeglądając poszczególne podstrony, jak i w placówkach - po konsultacji z pośrednikiem. W pierwszej kolejności należy udać się do banku, którego jesteśmy klientem, bowiem istnieje duża szansa na otrzymanie tańszej i korzystniejszej oferty, z racji długofalowej współpracy.

Drugim krokiem, pozwalającym nam na weryfikację, są kalkulatory online. Jak czytamy na stronie sms lån - ich zadaniem jest pomoc w przedstawieniu i segregowaniu ofert konkurencji. Dzięki naszemu zapytaniu i nałożeniu filtra, kalkulator samoistnie zestawia oferty w taki sposób, by zasugerować nam wynik najkorzystniejszy. Oznacza to, iż wpisując parametry dotyczące ilości rat, kwoty minimalnej i interesującego nas oprocentowania, dostajemy listę ofert, które odpowiedzą na nasze zapotrzebowanie.

Warunki spłaty, wielkość i ilość rat

Jednym z zasadniczych elementów, które wpływają realnie na pojmowanie kredytu pod względem “łapania okazji”, są przedstawione w umowie warunki spłaty oraz ilość rat, które owe zadłużenie redukuje. Warto zaznaczyć, iż ilość rat oraz ich wielkość, determinowana jest przez oprocentowanie, które narzuca łączne koszta.

Wielkość comiesięcznej raty, zależna jest od kilku czynników. Jej obliczenie jest możliwe za pomocą dedykowanych kalkulatorów, ale aby z nich skorzystać niezbędne jest odpowiedzenie sobie na kilka, zasadniczych w tej kwestii pytań.

  • Jaką ilość rat preferujemy? Jeśli mamy mniejsze możliwości finansowe - wybierzmy mniejsze, pojedyncze raty. Musimy jednak liczyć się z tym, iż mniejsza kwota spłaty jest równoważna z większą ilością rat.
  • Jaki rodzaj rat wybierzemy? Wybór paść może zarówno na raty równe (jak sama nazwa wskazuje - co miesiąc identyczne) jak i malejące (czyli z miesiąca na miesiąc, stopniowo, zmniejszane)
  • W jaki sposób regulujemy prowizję? Czyli w jaki sposób spłacamy dodatkowe koszta, które nie zawsze uwzględnione są w kwocie kredytu.
  • Oprocentowanie - jeden z ważniejszych czynników, decydujących o warunkach spłaty. Tu wybór może paść na oprocentowanie stałe (najczęściej spotykane w przypadku zadłużeń krótkoterminowych) jak i zmienne.
d36tdju

Całkowity koszt kredytu

Często, licząc koszta i podejmując decyzje kredytowe, zwracamy uwagę na parametr zwany oprocentowaniem. Prawda jest taka, iż opieranie swojej decyzji tylko na tym elemencie, może spowodować nie lada problemy finansowe. Istotne jest bowiem, aby pod uwagę brać tzw.całkowity koszt kredytu, w którego skład wchodzi prowizja, ewentualne ubezpieczenie i oprocentowanie, o którym już wspomnieliśmy. Dlatego też, analizując kredyty gotówkowe warto zwrócić uwagę na tzw. wskaźnik RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). Jest to szczególnie istotne, gdy zdamy sobie sprawę, jak funkcjonują niektóre firmy pożyczkowe. Na skutek reklam i chwytliwych haseł, kuszą nas niewielkim oprocentowaniem, jednocześnie zaskakując liczbą widoczną pod mianem RRSO. Znajomość tego wskaźnika pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych rozczarowań.

Opracowanie: Lån penge nu

d36tdju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36tdju
Więcej tematów