Trwa ładowanie...
d1ptikx

Krakowskie szkoły z nowym monitoringiem

W końcu rozdzielono pieniądze na monitoring dla krakowskich szkół, które zostały wskazane podczas głosowania nad budżetem obywatelskim. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowy rok szkolny dla ponad 20 szkół rozpocznie się pod okiem „wielkiego brata”.
Share
Krakowskie szkoły z nowym monitoringiem
Źródło: WP.PL, Fot: Paweł Kozioł
d1ptikx

23 szkoły i przedszkola w Krakowie otrzymają nowy monitoring lub zostanie rozbudowany ich obecnie istniejący system monitoringu. Sumaryczna kwota na te zadania to 160 tysięcy złotych.

- Suma ta pochodzi z budżetu obywatelskiego części dzielnicowej w 4 dzielnicach, w których w zeszłym roku wygrało zadanie „Angielski i Bezpieczeństwo”. Na ostatnim spotkaniu w Wydziale Edukacji dyrektorzy szkół sami podzieli te kwoty, od 2 tysięcy do 20 tysięcy w zależności od potrzeb - mówi Łukasz Wantuch, radny i pomysłodawca projektu.

Obecnie trwają pracę dla chętnych szkół na wybranie jednej firmy która dokona instalacji monitoringu, co pozwoli znacznie obniżyć koszty. Zamiast 23 firm, które dokonują jednostkowej instalacji, lepszym rozwiązaniem jest wybór jednej firmy, która dokona zbiorczego montażu. Ostateczna decyzja należy do dyrektorów szkół.

d1ptikx

- Kwota 160 tysięcy złotych jest zbyt mała w stosunku do zapotrzebowania, dlatego w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego chciałbym zgłosić zadanie rozbudowy lub budowy monitoringu dla wszystkich chętnych szkół i przedszkoli – mówi Łukasz Wantuch, radny i pomysłodawca projektu.

Jak mówi Wantuch, jeśli w marcu szkoły otrzymają pieniądze, instalacja będzie przeprowadzona jeszcze przed 1 września 2015

d1ptikx

Podziel się opinią

Share
d1ptikx
d1ptikx
Więcej tematów