Trwa ładowanie...
dwktrh0
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Krakowski sąd odroczył posiedzenie ws. aresztu Marcina Dubienieckiego

Krakowski sąd odroczył posiedzenie w sprawie zażalenia prokuratury na możliwość opuszczenia przez adwokata Marcina Dubienieckiego aresztu za poręczeniem 600 tys. zł. Uznał, że powinien rozpoznać łącznie zażalenia prokuratury i obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krakowski sąd odroczył posiedzenie ws. aresztu Marcina Dubienieckiego
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
dwktrh0

Dubienecki nie został doprowadzony do sądu. Na posiedzeniu reprezentowało go trzech obrońców, w tym jego ojciec Marek Dubieniecki.

Sąd nie zezwolił na obecność mediów w sali, choć obrońcy podejrzanego chcieli, aby przebieg posiedzenia był rejestrowany.

Sąd rejonowy wydając postanowienie o zatrzymaniu Dubienieckiego w areszcie na trzy miesiące, i zastrzegając możliwość opuszczenia przez niego aresztu po wpłaceniu 600 tys. zł poręczenia, odroczył jednocześnie sporządzenie uzasadnienia tej decyzji na piśmie. To spowodowało przesunięcie terminu na złożenie zażalenia obrony na to postanowienie.

dwktrh0

Jak zadeklarowali w piątek obrońcy Dubienieckiego, zamierzają takie zażalenie złożyć. Do tego czasu Marcin Dubieniecki pozostanie w areszcie.

Marek Dubieniecki: CBA grozi inwalidom i zmusza ich do składania zeznań

- Mój syn nie ma nic wspólnego z wyłudzeniem pieniędzy z PFRON - powiedział dziennikarzom ojciec adwokata, Marek Dubieniecki. - Z tych 13 milionów złotych, ponad 12 milionów poszło na wynagrodzenia dla osób niepełnosprawnych i na ZUS. Zostały skierowane do państwa. Nikt tych pieniędzy nie przywłaszczył - mówił obrońca Marcina Dubienieckiego.

Mecenas zarzucał również agentom Centralnego Biura Antykorupcyjnego łamanie prawa. - W tej chwili oficerowie CBA odwiedzają inwalidów i ich straszą. Nakłaniają do składania bardzo dziwnych zeznań i grożą. Mamy na to dowody - mówił ojciec podejrzanego.

dwktrh0

Sprawa Dubienieckiego

Marcin Dubieniecki (wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska) został zatrzymany w niedzielę 23 sierpnia razem z 4 innymi osobami. Usłyszał zarzuty: kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, wyłudzenia ponad 13 mln zł z PFRON i prania brudnych pieniędzy. Podczas przesłuchania - jako jedyny z zatrzymanych - skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

W środę 26 sierpnia nad ranem krakowski sąd rejonowy zdecydował o aresztowaniu go na trzy miesiące. Zastrzegł jednak, że adwokat może wyjść na wolność po wpłacie 600 tys. zł poręczenia majątkowego. Z tym stanowiskiem nie zgodziła się prokuratura; złożyła zażalenie na tę decyzję i wniosek, by do czasu rozpoznania zażalenia podejrzany pozostał w areszcie.

Jeszcze 26 sierpnia obrońcy wpłacili 600 tys. zł na konto prokuratury. Także tego dnia sąd rejonowy zdecydował, że do czasu rozpoznania zażalenia prokuratury Dubieniecki pozostanie w areszcie. Sprawę zażalenia przekazał do rozpoznania sądowi okręgowemu w wydziale odwoławczym. Do aresztu trafiła także pozostała czwórka podejrzanych.

dwktrh0

Podziel się opinią

Share

dwktrh0

dwktrh0
Więcej tematów