PolskaKrakowski etap Tour de Pologne. Będą utrudnienia w komunikacji

Krakowski etap Tour de Pologne. Będą utrudnienia w komunikacji

Wielkimi krokami zbliża się finał święta kolarzy Tour de Pologne. VII etap zakończy się w Krakowie w sobotę 9 sierpnia. W związku z tym przewidziane są utrudnienia w komunikacji.

Krakowski etap Tour de Pologne. Będą utrudnienia w komunikacji
Źródło zdjęć: © www.krakow.pl | Paweł Krawczyk

08.08.2014 | aktual.: 08.08.2014 09:36

Rowerzyści wyjadą z Rynku Głównego o godz. 15:00 i będą mieli do przejechania trasę o długości 25 km. Według ekspertów ostatni z zawodników powinien pojawić się na mecie ok. godz. 18:30. Wtedy rozpocznie się uroczyste nagrodzenie najszybszych i oficjalne zakończenie 71. edycji Tour de Pologne.

Zanim dorośli kolarze zaczną jazdę indywidualną na czas, będziemy mogli obserwować wyczyny najmłodszych. W godz. od 10:00 do 14:00 na Rynku Głównym i ulicach tworzących tzw. małą pętlę odbędą się finały 7. Nutella Mini Tour de Pologne, czyli wyścig młodych rowerzystów. Dzieci będą się ścigać w różnych kategoriach wiekowych: 9-10 lat, 11-12 lat (jedna runda po 4 km) i 13-14 lat (5 rund po 4 km).

Przez cały dzień przewiduje się utrudnienia dla ruchu kołowego. Zostały już zamontowane znaki zakazu zatrzymywania się i postoju na trasie wyścigu i trasach dojazdowych. Czasowo będą zamknięte ulice, którymi będą przejeżdżać uczestnicy Tour de Pologne:

- w godzinach od 3:00 do 23:00 - Rynek Główny

- w godzinach od 4:30 do 20:00 - ul. Grodzka oraz pl. Wszystkich Świętych

- w godzinach od 6:00 do 20:30 - ul. Podzamcze, Powiśle i św. Idziego

- w godzinach od 10:00 do 19:00 - ul. św. Anny, Studencka, Garncarska, Krupnicza, odcinek Zwierzynieckiej (od Mostu Dębnickiego do ul. Powiśle) oraz jezdnia wschodnia pod prąd w kierunku Wieliczki - aleje Mickiewicza i Krasińskiego, ul. Konopnickiej aż do Ronda Grunwaldzkiego

- w godz. od 13:30 do 19:00 - pozostała część trasy od Ronda Grunwaldzkiego do Wieliczki (jezdnia wschodnia pod prąd)

Z powodu zamknięcia wyżej wymienionych ulic w dniu wyścigu nie będzie możliwy dojazd do punktów handlowych, gastronomicznych, hoteli, kościołów, zakładów pracy i innych lokali przy trasie wyścigu. Prowadzący działalność handlową i gastronomiczne oraz inne usługi muszą wcześniej zadbać o zaopatrzenie.

Organizatorzy proszą o usunięcie pojazdów z trasy wyścigu oraz bezwzględne przestrzeganie znaków drogowych i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Do zabezpieczenia trasy zaangażowano około 400 osób, nie licząc policjantów.

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)