Trwa ładowanie...

Weekendowy przegląd imprezowy. Gdzie warto się wybrać w Krakowie?

Zbliża się pierwszy wiosenny weekend, a wraz z nim naprawdę dobre granie. Sprawdź, gdzie warto się przejść w najbliższe dni, by odreagować miniony tydzień. Poniżej najlepsze imprezy.

Weekendowy przegląd imprezowy. Gdzie warto się wybrać w Krakowie?Źródło: Facebook, fot: Pablopavo
d3r3tzc

Ostatni piątek marca upłynie na Zabłociu przy dźwiękach czołówki polskiej muzyki. Na jednej scenie wystąpią trzy arcyciekawe projekty. Duety – warszawski XXNAXX i poznańska Rebeka spotkają się z krakowskim Kixnarem. Łączy ich wyjątkowa artystyczna wrażliwość i rozgłos, jaki zdobywają poza granicami naszego kraju.

Równolegle w Rotundzie zagra Pablopavo - artysta, który w drugiej połowie 2014 roku wydał album solowy - zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO - podobnie jak POLOR - spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych. Po raz kolejny na listach ogólnopolskich stacji zagościły single promujące to wydawnictwo: "Sobota" (karrot.pl/sobota) i "Carlos". Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii "Muzyka Popularna".

Jeśli komuś wrażeń za mało, może iść jeszcze do Klubu Studio. Tam wystąpi Kasia Kowalska, której przedstawiać nie trzeba - to jedna z najbardziej znanych polskich wokalistek. Jej piosenki okupują pierwsze miejsca list przebojów, a koncerty przyciągają rzesze fanów. Z okazji 20. rocznicy wydania debiutanckiego albumu „Gemini” artystka przygotowała specjalny koncert z największymi przebojami.

d3r3tzc

W sobotę Fabryka zaprasza na kolejną odsłonę swojego cyklu imprez poświęconych połamanej muzyce drum'n'bass. Gwiazdy nadchodzącej edycji cyklu DRUMY to Skynet i Technical Itch. Brytyjczycy zagrają w Krakowie 28 marca. Zaprezentują najważniejsze utwory ze swojego dorobku, ale nie zapomną też o klasykach gatunku. Publikę rozgrzeją sety Dj Push, urocza rezydentka cyklu, gość z Trójmiasta Jaqp, gramofonowy as Gretzky i Drry – świeża krew na krakowskiej scenie drum'n'bass. Tradycyjnie Fabryka nie zapomniała też o doznaniach wizualnych. Na ścianach klubu pojawią się wizualizacje, o które zadba JQM.

Niedziela w naszym kalendarzu, to propozycje na odpoczynek. O godzinie 12.00 po wystawie W przestrzeni smoka. Sztuka chińska ze zbiorów MNK oprowadzą kuratorki Beata Pacana, Beata Romanowicz. Wstęp będzie w ramach biletu na wystawę, ale jeszcze tego samego dnia o godzinie 13.30 w holu Gmachu Głównego odbędzie się koncert klasycznej muzyki chińskiej w wykonaniu chińskich studentów Akademii Muzycznej w Krakowie. Wstęp wolny.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3r3tzc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r3tzc
Więcej tematów