Trwa ładowanie...

W sobotę w Krakowie niezwykłe warsztaty. Przyjdź i zaprojektuj swoją okolicę

Ścieżka edukacyjna, wieża widokowa, czy miejsce do piknikowania - to tylko niektóre z pomysłów, które zaproponowali mieszkańcy podczas pierwszych warsztatów projektowych Parku Reduta. A już w najbliższą sobotę, krakowianie znowu będą mogli zaprojektować swoją okolicę.

W sobotę w Krakowie niezwykłe warsztaty. Przyjdź i zaprojektuj swoją okolicęŹródło: Park Śląski
d2jtctg
d2jtctg

- Nie możemy za wiele zdradzić. W zeszłym tygodniu opracowaliśmy idee, wokół której dzisiaj budowaliśmy program funkcjonalny. Wszystko idzie w dobrym kierunku - tak przebieg prac skomentował Marcin Pawłowski, jeden z tutorów.

Jak mówią organizatorzy, podczas ostatnich warsztatów, każdy z uczestników chciał dołożyć swoją cegiełkę do stworzenia wielopokoleniowej przestrzeni na Prądniku Czerwonym. Pojawiły się również elementy rywalizacji, gdyż każda z grup pilnie strzeże swoich map i notatek.

Tak będzie również podczas kolejnego spotkania.

- Na każdych warsztatach najmłodsi uczestnicy znajdą coś dla siebie. Dzieci kreatywnie mogą spędzić czas, podczas gdy rodzice biorą udział w projektowaniu, dlatego zapraszamy serdecznie całe rodziny - mówił Dawid Hajok z Fundacji Aktywnych Obywateli im. Józefa Dietla.

d2jtctg

Krakowianie jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie pracować będą nad swoimi projektami. Na ostatnich warsztatach 28 listopada każda z grup będzie miała 6 minut, żeby zaprezentować efekty swoich działań. Od 4 grudnia, mieszkańcy będą mogli zagłosować na wybrany projekt za pośrednictwem internetu. Głosowanie potrwa tydzień, a jego wyniki zostaną zaprezentowane 11 grudnia w Multikinie.

Warsztaty projektowe odbędą się 21 i 28 listopada w Szkole Podstawowej nr 130 na os. Oświecenia 30, w godzinach 10.00 - 13.00.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2jtctg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jtctg
Więcej tematów