Trwa ładowanie...

Trudny czas dla kierowców w Krakowie. Ruszają kolejne remonty

• Będą kolejne utrudnienia na południu Krakowa
• Trzeba się spodziewać kolejnych dni z problemami z komunikacją
• Remonty kluczowych dróg są powodem koszmaru kierowców

Trudny czas dla kierowców w Krakowie. Ruszają kolejne remontyŹródło: WP, fot: MW
d4hwbfu
d4hwbfu

Zgodnie z zapowiedziami ZIKiT przedstawił plan pracy przy nakładkach remontach w Podgórzu. Jest on dostosowany do sytuacji drogowej w mieście, a szczególnie do utrudnień związanych z budową łącznicy PKP.

- Mamy świadomość, że w połowie kwietnia inwestycja PKP spowoduje kolejne utrudnienia dla kierowców, dlatego z podgórskimi nakładkami musimy zdążyć jak najszybciej - mówi Andrzej Olewicz, zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

- Korzystając z wieloletniego doświadczenia, zrobimy wszystko, co tylko możliwe, żeby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze - zapowiada Michał Sarańczak dyrektor z prowadzącej pracę firmy Berger Bau Polska Sp. z o.o.

A więc co czeka kierowców?

d4hwbfu

Ruszył remont na ul. Nowosądeckiej oraz ul. Brożka.

Między 23 marca a 18 kwietnia wykonywane będą roboty brukarskie, które spowodują lokalne zawężenie ulicy Nowosądeckiej. Natomiast od 18 kwietnia rozpoczną się prace nawierzchniowe na jezdni północnej (frezowanie i układanie dolnych warstw bitumicznych). Ruch zostanie utrzymany na jednym pasie. Na początku maja, przez około trzy dni, zostanie wykonana warstwa ścieralna na obu jezdniach oraz skrzyżowaniach i wtedy mogą zostać wytyczone objazdy, które zapowiemy z wyprzedzeniem.

Najgorzej będzie, kiedy rozpocznie się remont Zakopianki. Wstępnie planowany jest na 5 kwietnia.

Jest też dobra informacja. ZIKiT poinformował, że od wtorku rusza buspas na Kamieńskiego.

d4hwbfu

- PKP dziś nam zadeklarowało jego wykonanie w nocy. Ma działać od Pańskiej do Powstańców Śląskich. Buspas wprowadza wykonawca (ZIKiT i policja je zatwierdzają). Budimex właśnie przekazał, że jest gotowy do jego wykonania buspasa, chyba że przeszkodziłby im silny deszcz - można przeczytać w krótkim komunikacie na stronie biura prasowego ZIKiT.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4hwbfu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hwbfu
Więcej tematów