Trwa ładowanie...
d3hzioc

Szokujący pomysł studenta na zarobek

Krakowska policja zatrzymała studenta piątego roku zarządzania, który od kilku lat szantażował znanych ludzi. Zbierał o nich plotki, a następnie wysyłał listy, że posiada kompromitujące ich nagrania i zdjęcia. Niektórzy płacili.

d3hzioc
d3hzioc

Jak poinformowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji, wśród szantażowanych osób byli działacze samorządowi, biznesmeni czy księża. Zdaniem policji proceder trwał od siedmiu lat, w tym czasie mogło mu płacić od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Student za milczenie żądał od 100 do 5 tys. zł.

- Mężczyzna wychodził z założenia, że każdy ma coś do ukrycia. Zbierał plotki o znanych w regionie ludziach, a potem szantażował ich. W rzeczywistości żadnych kompromitujących materiałów nie miał - wyjaśniła Cisło.

Student wpadł w zasadzkę, kiedy próbował odebrać pieniądze od jednego z szantażowanych. Grozi mu kara do trzech lat wiezienia.

Po zatrzymaniu tłumaczył, że wpadł na taki sposób zarobku, bo "każdy boi się kompromitacji i każdy ma coś na sumieniu". Wybierał ludzi o dobrej opinii, zbierał plotki, pogłoski i na nich budował swój szantaż. Zwykle dotyczyło to spraw obyczajowych czy nadużyć finansowych.

d3hzioc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hzioc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj