Trwa ładowanie...

Szczepienia poza kolejnością również w Krakowie? Szpital stanowczo zaprzecza

Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprzecza, że doszło tam do przypadków szczepienia poza kolejnością. W kilka dni wyczerpały się dawki szczepionek na COVID dla lekarzy. Pojawiły się podejrzenia, że medyków wyprzedziły w kolejce rodziny pracowników administracji szpitala.

Burza o szczepienia poza kolejnością.  Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprzecza podejrzeniom. Na fot. pierwsze szczepienia medyków w KrakowieBurza o szczepienia poza kolejnością. Szpital Uniwersytecki w Krakowie zaprzecza podejrzeniom. Na fot. pierwsze szczepienia medyków w KrakowieŹródło: Szpital Uniwersytecki w Krakowie, fot: materiały prasowe
d3mg72s
d3mg72s

- Zaprzeczam powielanym w internecie głosom, że w naszym szpitalu rodziny pracowników administracji uprzedziły w kolejce medyków - mówi WP Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

- Szybko wykorzystaliśmy pierwszą dostawę 825 dawek szczepionki. Chęć zaszczepienia zadeklarowało 3480 medyków. Możliwe, że komentarze, które pojawiły się w mediach społecznościowych wynikają z rozczarowania, że pierwsza dostawa tak szybko się wyczerpała - dodał Jędrychowski.

Zapewnił, że w pierwszej kolejności szpital szczepił lekarzy, pielęgniarki oraz pracowników niemedycznych z grupy narażonej bezpośrednio na kontakt z pacjentami, którzy mogą być zakażeni koronawirusem. Dopiero w dalszej kolejności przewidziane są szczepienia pozostałych chętnych.

Szczepienia na COVID. Rodziny pracowników ubiegły medyków?

To komentarz do informacji przekazanej w mediach społecznościowych przez Arkadiusza Grochota, dziennikarza portalu Stacja7.pl. W sobotę komentował on burzę wokół szczepień poza kolejnością.

d3mg72s

"W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zabrakło szczepionek dla lekarzy, bo panie z administracji przyprowadziły wcześniej swoje rodziny do szczepienia" - napisał na portalu Twitter.

- Spośród pracowników i ich rodzin łącznie mamy 12 tys. zgłoszeń do szczepień. Prawdą jest tylko to, że zabrakło nam szczepionek. Zainteresowanie szczepieniami jest duże - dodał Marcin Jędrychowski.

Szpital Uniwersytecki w Krakowie 28 grudnia rozpoczął szczepienia na COVID-19. W ciągu dwóch dni zaszczepiono ponad 500 osób. Pierwszymi osobami, które przyjęły szczepionkę byli Krystyna Matusik, pielęgniarka z intensywnej terapii, lek. Tomasz Drygalski, a także prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, prof. Tomasz Grodzicki, prorektor UJ ds. Collegium Medicum oraz dyrektor placówki - Marcin Jędrychowski.

ZOBACZ TAKŻE: Szczepionka na COVID. Ile osób zapisało się na szczepienia? Szef KPRM podał liczby

Przypomnijmy, że falę kontrowersji wywołało postępowanie jednej z jednostek Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Poza kolejnością zaszczepili się tam znani aktorzy, jak Krystyna Janda, Wiktor Zborowski czy Andrzej Seweryn. Przedstawiciele WUM tłumaczyli, że znane osoby zgodziły się zostać ambasadorami powszechnej akcji szczepień.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3mg72s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mg72s
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj