Trwa ładowanie...

Rusza Europejski Tydzień Testowania. Przebadaj się na HIV bezpłatnie i anonimowo

Według szacunków Ministerstwa Zdrowia, nawet 30-35 tys. Polaków jest zakażonych HIV, a 50 proc. z nich o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. By zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa, utworzono Europejski Tydzień Testowania. Jest to dobra okazja, by zrobić badania wspólnie z bliską nam osobą.

Rusza Europejski Tydzień Testowania. Przebadaj się na HIV bezpłatnie i anonimowoŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d12poaq
d12poaq

Od 23 do 27 listopada będzie można wykonać badania w punkcie konsultacyjno-diagnostycznym przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie przy ulicy Kopernika 19. Poradnia będzie otwarta od godziny 16 do 19.00.

Poza Tygodniem Testowania PKD rzeczywiście jest otwarte we wtorki i czwartki od 6 do 19.00.

Krakowski program to część Europejskiego Tygodnia Testowania. Głównym celem przedsięwzięcia pod hasłem - "Coś was łączy? Zrób test na HIV" - jest umożliwienie bezpłatnego i anonimowego wykonania testu diagnostycznego w kierunku HIV jak największej liczbie osób.

- Lepiej jest wykonać test i poznać swój status serologiczny, niż żyć z HIV nie wiedząc o tym. Dzięki regularnie przyjmowanym lekom osoby zakażone mogą mieć dobrą jakość życia i mieć zdrowe dzieci. Osoba, która wie, że jest zakażona HIV, ma szansę zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich - przekonują organizatorzy akcji.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d12poaq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12poaq
Więcej tematów