Trwa ładowanie...

Remont za remontem, a krakowianie stoją w korkach

• Kraków od kilku dni jest sparaliżowany
• Utrudnienia na drogach potrwają jeszcze kilka tygodni
• ZIKiT chce zdążyć przed ŚDM z najważniejszymi pracami

Remont za remontem, a krakowianie stoją w korkachŹródło: Facebook / ZIKiT
d3pt2nu

Kto w ostatnich dniach miał wątpliwą przyjemność przemieszczać się samochodem po Krakowie wie, że miasto jest prawie całkowicie sparaliżowane. Średni czas przejazdu - zarówno na południu, jak i na północy miasta - wydłużył się kilkukrotnie. Wszystko za sprawą wszechobecnych remontów i niesprzyjającej pogody.

Jednak, jak zapewniają przedstawiciele ZIKiT-u, wkrótce sytuacja na drogach powinna ulec poprawie.

- Dobiega końca remont na ul. Zakopiańskiej, kierowcy mogą już przejeżdżać ul. Skotnicką i Brożka. Remonty dróg wyprzedzają terminy w harmonogramach. Drogowcy pracują jeszcze na ul. Wielickiej i Nowosądeckiej - przekazuje biuro prasowe ZIKiT.

d3pt2nu

Na tym dobre wiadomości się kończą.

W weekend majowy rozpocznie się remont alei Trzech Wieszczów.

- Odnowiony zostanie odcinek al. Krasińskiego, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dunin-Wąsowicza a ul. Kościuszki. Roboty asfaltowe rozpoczną się wieczorem w piątek (29 kwietnia) i zakończą się we wtorek (3 maja). W tym czasie wyremontowana zostanie cała szerokość jezdni. Ruch samochodowy będzie utrzymany cały czas, choć kierowcy powinni spodziewać się utrudnień w postaci zmniejszenia ilości dostępnych pasów ruchu - informuje biuro prasowe.

Od soboty, na ul. Wielickiej zaplanowane jest natomiast asfaltowanie odcinka między ul. Kamieńskiego a Cmentarzem Podgórskim. W trakcie prac kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas w każdym kierunku ruchu. Ostateczny termin zakończenia prac w tym rejonie zależy od pogody i w przypadku obfitych opadów może ulec zmianie.

Przypominamy także, że trwa remont ul. Nowosądeckiej, Królewskiej i Powstańców.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3pt2nu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pt2nu
Więcej tematów