Trwa ładowanie...
d1mmlus

PiS w Krakowie zrobi prezydenta honorowym obywatelem?

Czy Lech Kaczyński zostanie honorowym obywatelem Krakowa? Tak przynajmniej chcą radni miejscy PiS. Radni PO nie godzą się jednak na mieszanie miasta do polityki. I oskarżają PiS o zakulisowe targi z prezydentem Jackiem Majchrowskim.

d1mmlus
d1mmlus

- Lech Kaczyński to urzędujący prezydent. Nadawanie mu honorowego obywatelstwa miasta Krakowa to kampania wyborcza - grzmi radny Grzegorz Stawowy (PO).

Żeby przeforsować prestiżowy tytuł, PiS potrzebuje dodatkowych głosów. Dwa mógłby pozyskać od radnych z komitetu Jacka Majchrowskiego.

Według PO, za zastopowanie niekorzystnych dla prezydenta Majchrowskiego zmian w nowym statucie miasta politycy PiS mieli oczekiwać poparcia właśnie w sprawie tytułu dla Lecha Kaczyńskiego. Przedwczoraj PiS nie dopuścił do głosowania nad statutem. PO krytykuje takie stanowisko PiS.

- Zmiany w statucie zwiększałyby kompetencje rady względem prezydenta i dawały inicjatywę uchwałodawczą grupie 5000 mieszkańców. Zamiast uchwały mamy polityczny targ - ostrzega Stanisław Zięba (PO).

d1mmlus

W PiS inaczej widzą całą sprawę, ale potwierdzają , że rozważa się próbę nadania Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa zwłaszcza za jego zasługi i wsparcie dla Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.

- Wstrzymaliśmy głosowanie nad statutem tylko dlatego, że chcemy do niego wprowadzić zakaz łączenia mandatu posła i senatora ze stanowiskiem w radzie dzielnicy. I tyle - zapewnia radny Jakub Bator (PiS). Dodaje, że z Majchrowskim nie rozmawiano, a radni PO szukają sensacji.

Także Majchrowski twierdzi, że PO dopuszcza się pomówień.

Polecamy oficjalne wydanie internetowe www.polskatimes.pl/GazetaKrakowska

d1mmlus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1mmlus
Więcej tematów