Trwa ładowanie...
d1pp96h

OD 20 lat sąd nie potrafi rozstrzygnąc sporu o kamienicę

Od 20 lat kolejne sądy nie potrafią rozstrzygnąć sporu o kamienicę w centrum Krakowa. Wydają sprzeczne ze sobą wyroki, a końca batalii nie widać - informuje "Dziennik Polski".

d1pp96h
d1pp96h

Chodzi o dawną posiadłość Wita Stwosza przy ul. Grodzkiej 39 w Krakowie - kamienicę o łącznej powierzchni 1118 m kw., z trzema lokalami komercyjnymi na parterze, mieszkaniami, 300-metrowym strychem i rozległymi piwnicami. Sąd Najwyższy orzekł właśnie, że trzeba jeszcze raz wznowić postępowanie. Procesem zajmie się niebawem Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

W skardze przeciwko Polsce mniejszościowa współwłaścicielka kamienicy, krakowianka Jolanta O., która w wyniku ostatnich orzeczeń sądów straciła majątek - dowodzi, że nie ma u nas jasnych przepisów o podziale współwłasności.

Sądy wydały w tej sprawie w sumie osiem sprzecznych ze sobą rozstrzygnięć. Na postanowienia pierwszej instancji trzeba było czekać cztery lata, a w powtórzonym procesie cztery i pół. Na rozpatrzenie apelacji - grubo ponad rok. Tyle samo potrzebował Sąd Najwyższy na rozpatrzenie skarg. A zajmował się on kamienicą przy Grodzkiej cztery razy! I orzekał raz w jedną, raz w drugą stronę.

d1pp96h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pp96h
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj