Trwa ładowanie...

Małopolskie. Ksiądz oskarżony o molestowanie 22 chłopców na wolności

Prokuratura w Nowym Targu (woj. małopolskie) domaga się powrotu księdza Mariana W. do aresztu. Były proboszcz kilku małopolskich parafii jest oskarżony o popełnienie czynów pedofilskich wobec 22 ministrantów.

Share
Małopolskie. Prokuratura chce, by ksiądz oskarżony o pedofilię wrócił do aresztu
Małopolskie. Prokuratura chce, by ksiądz oskarżony o pedofilię wrócił do aresztuŹródło: Pixabay
d3lf1ne

"Gazeta Wyborcza" donosi, że ksiądz Marian W. wyszedł w z aresztu w Nowym Targu w listopadzie po tym, jak tamtejszy sąd przystał na wniosek jego obrońców. W. przebywał w areszcie od 2019 roku.

Małopolska. Prokuratura domaga się powrotu księdza za kraty

Decyzja Sądu Rejonowego w Nowym Targu była niezwykle zaskakująca z uwagi na skalę zarzucanych księdzu czynów. Duchowny oskarżony jest o molestowanie 22 ministrantów. W stosunku do 11 poszkodowanych postawione księdzu zarzuty uległy już przedawnieniu.

d3lf1ne

Miejscowi prokuratorzy niezwłocznie złożyli wniosek o odwołanie tej decyzji. Sąd w zmienionym składzie zgodził się z argumentami prokuratury i uchylił decyzję, która zapadła w pierwszej instancji, mimo to ksiądz W. pozostaje na wolności. Dzieje się tak dlatego, że sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia.

Szczepionka na COVID. Ile osób musi się zaszczepić, aby epidemia wyhamowała? "10 mln osób"

Małopolska. 22 ofiary molestowania

Marian W. był proboszczem parafii w Grywałdzie, Grobli, Dobrogoszczy, Szalowej i Białce Tatrzańskiej. To właśnie w tych miejscowościach miał dopuszczać się czynów pedofilskich wobec 22 ministrantów. Jak informuje "GW", w akcie oskarżenia, zarzucono księdzu, że obmacywał chłopców i dotykał ich narządów płciowych.

d3lf1ne

O zarzucanych księdzu czynach w 2018 roku poinformował jeden z molestowanych ministrantów. Dorosły już mężczyzna opowiedział przedstawicielom diecezji o zdarzeniach, które przed laty miały miejsce na jednej z parafii. Kuria po wysłuchaniu go zdecydowała o zgłoszeniu sprawy prokuraturze.

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lf1ne

Podziel się opinią

Share
d3lf1ne
d3lf1ne
Więcej tematów