Trwa ładowanie...

Małopolska. Zwierzęta trzymane w skandalicznych warunkach. 51-latek usłyszał zarzut

Policjanci ze Słomnik w Małopolsce zatrzymali gospodarza, który odpowie za znęcanie się nad zwierzętami. Na terenie jego posesji znaleziono 5 padłych świń i psów, a te żyjące były okaleczone, wygłodzone i trzymane skandalicznych w warunkach.

Małopolska. Zwierzęta trzymane w skandalicznych warunkach. 51-latek usłyszał zarzutŹródło: Policja, fot: Policja
dpxdigm
dpxdigm

Policja pojawiła się w jednym z gospodarstw w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce pod koniec listopada. Na teren posesji mundurowi weszli wspólnie z pracownikami Inspektoratu Weterynarii i przedstawicielem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Właściciel posesji wcześniej zdążył uciec.

Na miejscu okazało się, że sytuacja zwierząt w gospodarstwie jest jeszcze gorsza, niż wynikało to ze zgłoszenia. Znaleziono zwierzęta przetrzymywane w skandalicznych warunkach - kozy, świnie i dwa psy. Były one zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym.

Małopolska. Zwierzęta w skandalicznych warunkach. 51-latek usłyszał zarzut

Policja
Źródło: Policja

Dwadzieścia nieewidencjonowanych świń było zamkniętych w starej szklarni: w błocie, wśród kamieni, gruzu i złomu. Większość z nich była okaleczona, zwierzęta gryzły się też nawzajem, prawdopodobnie z głodu. Kozy były trzymane na łańcuchu, dwie były ranne. Gospodarz miał też dwa psy - jeden był zamknięty w kojcu, drugi - mający problemy z poruszaniem się - na zabłoconym placu.

Zobacz też: Krowa na gigancie. Kierowca nie wierzył własnym oczom

Na terenie posesji znaleziono także liczne truchła psów i świń. 51-letni właściciel gospodarstwa został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Do czasu zakończenia sprawy w sądzie będzie pod policyjnym dozorem, a jego zwierzęta trafiły pod opiekę Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpxdigm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpxdigm
Więcej tematów