Trwa ładowanie...
d32bgaf

Kto zainwestuje w udogodnienia dla krakowskich kierowców?

Wstępny koszt wydrążenia tunelu o długości 2,2 kilometra tunelu drogowego pod wzgórzem Św. Bronisławy w Krakowie wynosi około 600-700 mln zł - podał we wtorek wiceprezydent miasta,
zapraszając inwestorów do rokowań przy jego budowie.

Share
d32bgaf

_ Zarząd miasta zdecydował o ogłoszeniu zaproszenia do rokowań dla inwestorów krajowych i zagranicznych na budowę pięciu podziemnych wielopoziomowych parkingów w centrum Krakowa, parkingu naziemnego dla autobusów oraz płatnego tunelu drogowego pod wzgórzem Św. Bronisławy na Salwatorze w zachodniej części miasta_ - powiedział wiceprezydent Krzysztof Adamczyk.

Koszt budowy parkingów, które mają dysponować około 1,5 tys. miejsc, nie został określony. Na zachodzie budowa jednego miejsca postojowego w takim obiekcie kosztuje 10-15 tys. dolarów.

_ Zainteresowanie zaproszeniem do rokowań jest dość duże zarówno ze strony firm krajowych, jak i konsorcjów zagranicznych_ - powiedział Adamczyk. Jego zdaniem rokowania powinny się zakończyć na przełomie roku.

Władze Krakowa chcą, żeby parkingi i tunel zostały wybudowane przez jednego inwestora za jego pieniądze w systemie "pod klucz". Wybrana firma zajmie się eksploatacją tych obiektów aż do zwrotu poniesionych kosztów. (reb)

d32bgaf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32bgaf
Więcej tematów