Trwa ładowanie...

Krakowski "szkieletor" przestanie w końcu straszyć? Zaplanowano przebudowę

• Krakowski "szkieletor" przestanie straszyć
• Po 40 latach przerwy rusza przebudowa
• Zamiast straszącej budowli, powstanie kompleks biurowy

Krakowski "szkieletor" przestanie w końcu straszyć? Zaplanowano przebudowęŹródło: Fotolia
d3ib6jc
d3ib6jc

W środę rusza przebudowa popularnego "szkieletora", który od prawie 40 lat oszpeca Kraków. To już kolejny zwrot w historii budynku, który kilka razy miał być poddany przebudowie.

Tym razem krakowianie mają nadzieję, że inwestor skutecznie odmieni oblicze wieżowca. Wcześniej nie udało się zmienić go na tyle, aby mógł funkcjonować jako blok, biurowiec czy cokolwiek innego.

Ostatecznie w 2005 roku budynek został wykupiony przez obecnego właściciela Verity Development i GD&K Group. To właśnie te firmy, zgodnie z umową zawartą z władzami miasta, mają zakończyć przebudowę "ozdoby" ronda Mogilskiego do 2019 roku. Drapacz ma też zyskać nową nazwę - Unity Tower.

d3ib6jc

Jak będzie wyglądała Wieża Jedności?

Inwestor planuje podwyższyć budynek do ponad 100 metrów. Wokół niego mają powstać m.in. apartamenty, ale też sklepy i restauracje. Wieżowiec ma nabrać bardziej biurowego wyglądu i dopasować się do nowoczesnej architektury innych biurowców.

Zakończenie robót planowane jest w połowie 2018 roku. Prawdopodobnie wtedy krakowianie ujrzą zupełnie nowe oblicze znanego szkieletora.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ib6jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ib6jc
Więcej tematów