Trwa ładowanie...

Kraków pamięta o Powstaniu Warszawskim. W sobotę zawyją syreny, a miasto się zatrzyma

W 71. rocznicę zbrojnego zrywu, Kraków uczci pamięć poległych w czasie Powstania Warszawskiego. W stolicy Małopolski zawyją syreny, a miasto na minutę zatrzyma się.

Share
Kraków pamięta o Powstaniu Warszawskim. W sobotę zawyją syreny, a miasto się zatrzymaŹródło: Narodowe Archiwum Cyfrowe/nac.gov.pl/Archiwum Fotograficzne Stefana Bałuka
d1d84x2

O 17 w sobotę, czyli godzinę"W" - historyczny moment wybuchu Powstania Warszawskiego - Kraków zatrzyma się, a w syreny alarmowe przez minutę przypomną mieszkańcom i turystom o poległych w stolicy, w czasie największego zbrojnego zrywu podziemia.

Dokładnie w 71. rocznicę, w Muzeum Armii Krajowej przewidziane jest zwiedzanie wystawy zdjęć pt. "Powstańcza Warszawa okiem Sylwestra Brauna" oraz pokaz filmu "Żółta bluzka ze spadochronu".

O godzinie 17:05 rozpocznie się msza w kościele Kapucynów przy ul. Loretańskiej. Zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny i żołnierzy poległych za jej wolność. Bezpośrednio po niej, o godzinie 18:30 rozpoczną się uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Jana Matejki.

d1d84x2

Jak przekazały władze miasta, z okazji 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego budynki miejskie będą udekorowane flagami państwowymi, a prezydent Krakowa apeluje do mieszkańców, aby w podobny sposób uczcili tę ważną rocznicę.

W tym roku po raz pierwszy z tej okazji będzie można zobaczyć podświetloną na biało-czerwono Kładkę o. Bernatka (piątek i sobota).

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1d84x2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d84x2
Więcej tematów