Trwa ładowanie...

Gdzie seniorzy mogą spędzić czas?

Z myślą o najstarszych mieszkańcach, powstają Centra Aktywności Seniorów jako punkty integracji oraz aktywizacji społecznej i prozdrowotnej osób starszych. Do końca 2020 r. sieć lokalnych CAS-ów ma liczyć 54 punkty - po trzy w każdej dzielnicy.

Gdzie seniorzy mogą spędzić czas?Źródło: Thinkstockphotos
d33a7pq
d33a7pq

Centra Aktywności Seniorów są prowadzone przez organizacje pozarządowe i są jednym z najlepszych miejsc spotkań, edukacji i aktywności w Krakowie

- CAS-y mają w swojej ofercie różnego rodzaju zajęcia, pozwalające ich członkom na rozwijanie zainteresowań i nabywanie nowych umiejętności. Oferowane zajęcia edukacyjne i sportowe oraz integrujące lokalną społeczność pozwalają osobom starszym uniknąć alienacji społecznej, zerwać z nudą oraz modelem biernego spędzania wolnego czasu - przekonują urzędnicy odpowiedzialni za projekt.

CAS-y są dostępne od poniedziałku do piątku, 4-6 godzin dziennie w zależności od potrzeb seniorów w danym punkcie, a o przynależności do ośrodka decyduje osobiste zgłoszenie danej osoby.

d33a7pq

- Członkowie otrzymują kartę członkowską, która jest ważna we wszystkich CAS-ach na terenie Krakowa. Zajęcia obejmują cykliczne szkolenia, warsztaty, treningi, różnego rodzaju kursy dla osób starszych, a także wycieczki turystyczno-krajoznawcze oraz propozycje kulturalno-towarzyskie. Elementem oferty jest również promocja wolontariatu osób starszych, czyli lokalne centra wolontariatu - słyszymy od urzędników.

By poznać szczegółowo ofertę CAS w swojej okolicy, wystarczy zadzwonić do koordynatora - tel.: 737 874 783 lub wejść na stronę internetową: dlaseniora.krakow.pl

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d33a7pq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33a7pq
Więcej tematów