Trwa ładowanie...

Ewakuacja szkoły w Krakowie. Powodem zwierzę

Nietypowa przyczyna ewakuacji. Jak informują służby, w jednej ze szkół w Krakowie zgłoszono podejrzany "niezidentyfikowany chemiczny zapach". Przybyłe na miejscu służby stwierdziły, że źródłem fetoru jest martwe zwierzę.

Share
Ewakuacja szkoły w Krakowie. Powodem martwy ptak
Ewakuacja szkoły w Krakowie. Powodem martwy ptakŹródło: Facebook, Fot: OSP Tyniec
d2x3qh9

Do nietypowej ewakuacji doszło w środę rano w Szkole Podstawowej nr 132 w Krakowie.

Kraków. Ewakuacja szkoły. Powodem nietypowy zapach

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do stanowiska kierowania służb w Krakowie około godziny 7:35. Na miejsce wysłano policję, straż pożarną, pogotowie gazowe oraz ratowników pogotowia medycznego.

d2x3qh9

Zgłoszenie dotyczyło podejrzanego "niezidentyfikowanego chemicznego zapachu przypominającego gaz".

Dożywocie za zbrodnię jak w Kamieniu Pomorskim? Stanowcza zapowiedź wiceministra Michała Wosia

Przed przybyciem służb ewakuowano osoby znajdujące się w szkole. Jak informuje portal lifeinkrakow.pl, ewakuację przeszło 30 uczniów oraz pracowników placówki.

Jako pierwsze na miejsce przybyło pogotowie gazowe. Zbadano okolice szkoły, po czym stwierdzono, że nie stwierdzono żadnego zagrożenia. Te same czynności, poszerzone o okoliczne posesje, przeprowadzili także strażacy z Krakowa.

d2x3qh9

Ewakuacja szkoły w Krakowie. Źródłem martwy ptak

Dodatkowo do szkoły, jak informują lokalne media, wezwano też zastęp rozpoznania chemicznego. Ten przy użyciu specjalnych mierników również nie stwierdził żadnych śladów wycieku gazu w rejonie szkoły.

Po dokładnym przeszukaniu ewakuowanej wcześniej szkoły okazało się, że przyczyną "nietypowego zapachu" jest martwy ptak. Zwierzę znajdowało się w rynnie budynku placówki edukacyjnej, co przyczyniło się do rozprowadzania nieprzyjemnej woni po całej szkole.

Zdjęcia z akcji zamieścili strażacy z Tyńca, którzy również brali udział przy poszukiwaniu źródła nietypowego zapachu, który doprowadził do ewakuacji szkoły w Krakowie.

Źródło: lifeinkrakow.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2x3qh9

Podziel się opinią

Share
d2x3qh9
d2x3qh9
Więcej tematów