Trwa ładowanie...

Budowa w Wieliczce olbrzymiego parku na Stoku Pod Baranem zmierza do końca

Stok pod Baranem, który góruje nad Wieliczką od wielu lat był mocno zdegradowany. Przyszedł właśnie czas na zmiany. Od kilku już miesięcy Wieliczka prowadzi tam prace, które zmieniły ten sporych rozmiarów teren w nowy wielicki park. Prace zmierzają już do finału, koszt tej inwestycji, która ma się zakończyć jeszcze w tym roku to 6,6 mln zł z czego dofinansowanie unijne wynosi ponad 4,2 mln zł.

Budowa w Wieliczce olbrzymiego parku na Stoku Pod Baranem zmierza do końca (wieliczkacity.pl)Budowa w Wieliczce olbrzymiego parku na Stoku Pod Baranem zmierza do końca (wieliczkacity.pl)
d3fa3sv
d3fa3sv

Obecnie w nowo powstającym parku trwa nasadzanie, montaż placów zabaw, siłowni plenerowych oraz innych elementów małej architektury. Już powstały nowe ścieżki spacerowe oraz oświetlenie. Będzie to już czwarta enklawa zieleni w Wieliczce z elementami sportowymi oraz rekreacyjnymi.

Mieszkańcy podczas spacerów nowymi (o łącznej długości 3 km) trasami zarówno rowerowymi jak i spacerowymi znajdą w nowo powstałym parku altany, bramy w postaci stalowych pergoli, place zabaw, siłownie plenerowe, boiska wielofunkcyjne, ławki solarne, kosze na śmieci, stojaki na rowery, lampy hybrydowe, oświetlenie gruntowe terenu, klomby, platformę widokową oraz kilka altan. W ramach tej inwestycji „nowy wygląd” zyskał również staw znajdujący się w tym parku. Nie zabraknie też parkingów.

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Źródło: Wieliczkacity

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3fa3sv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fa3sv
Więcej tematów