Trwa ładowanie...

"Bieg przebierańców" w Krakowie. W czwartek kończą się zapisy na wyjątkowe zawody w Sylwestra

Nie masz pomysłu na Sylwestra? Może w tym roku warto spędzić go na sportowo, jak tysiące mieszkańców Krakowa i turystów. Jeszcze dwa dni potrwają zapisy do Krakowskiego Biegu Sylwestrowego, który 31 grudnia wystartuje w samo południe na Rynku Głównym.

"Bieg przebierańców" w Krakowie. W czwartek kończą się zapisy na wyjątkowe zawody w SylwestraŹródło: Archiwum prywatne
d8yif3x
d8yif3x

Krakowski Bieg Sylwestrowy jest imprezą łączącą sportową rywalizację z atmosferą sylwestrowej zabawy. Zawodnicy mogą pokonać jeden z dwóch dystansów - 10 km ("Radosna Dziesiątka") lub 5 km ("Smocza Piątka"). Niepełnoletni uczestnicy rywalizować będą na krótszej trasie. Limit czasu wynosi 90 min.

- Zachęcamy do potraktowania biegu na wesoło i startu w fantazyjnym stroju - najlepiej nawiązującym do bogatego dziedzictwa kulturowego Krakowa. Dla podkreślenia rozrywkowego charakteru imprezy, dla autorów najciekawszych kostiumów przewidziane są wyższe nagrody niż dla zwycięzców sportowej rywalizacji - przekazali organizatorzy wyjątkowego biegu.

Nowością w tym roku jest klasyfikacja na najlepsze przebranie w ramach akcji "Bezpiecni" - dla osób, których strój nawiązywał będzie do akcji związanej z likwidacją niskiej emisji w Krakowie.

- To jeden z najlepszych i najbardziej radosnych biegów w Polsce. Nie dość, że fajnie tak zakończyć rok na sportowo, to jeszcze każdy jest przebrany. A kreatywność jest wielka. W ubiegły roku biegła kostka rubika, choinka, toaleta i wiele, innych fantastycznych osób w przebraniach - opowiada Marcin, biegacz z grupy Night Runners.

Jak mówią organizatorzy imprezy, nastąpi zmiana miejsca startu i mety. Tym razem brama wyznaczająca początek i koniec trasy będzie się mieścić na odcinku pomiędzy ul. Sienną a ul. Grodzką.

Bieg rozpocznie się w samo południe, ostatniego dnia w roku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d8yif3x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8yif3x
Więcej tematów