Trwa ładowanie...

A może rzucić wszystko i wyjechać do Krakowa?

Trzy razy w tygodniu możemy zafundować sobie wielkomiejską rozrywkę, wędrówkę do jamy Smoka Wawelskiego i kawę z obwarzanką przy dźwiękach hejnału. O której widzimy się w Krakowie? Wiadomo - za godzinę.

A może rzucić wszystko i wyjechać do Krakowa?
d3sai15
d3sai15

Artykuł sponsorowany

Stęskniliśmy się za podróżami, biletem obiecującym przygodę, spontanicznym wypadem na weekend, żeby poczuć atmosferę innego miejsca, niż nasza wieś, miasto, okolica. Nadchodzący sezon letni i zniesione restrykcje związane z turystyką krajową zachęcają Polaków do pakowania walizek, ale tęsknota za przygodą równoważy się z przykazem, który bombardował nas zewsząd: #zostań w domu.

Z Mazur do Krakowa

Szukając najbezpieczniejszej i najszybszej formy transportu, warto pomyśleć o samolocie, ponieważ linie lotnicze wznawiają właśnie loty z/do portu lotniczego Olsztyn-Mazury. Po wielotygodniowej kwarantannie wizja obiadu na krakowskiej starówce, kawy na Kazimierzu i wieczoru na bulwarach wiślanych wydaje się być bardziej kusząca od północy w Paryżu albo rzymskich wakacji.

- Czy jednak nie za wcześnie na takie wojaże? - zapyta koronasceptyk, zaś odpowiedzią na takie wątpliwości są działania profilaktyczne wdrożone przez port lotniczy Olsztyn-Mazury, które znajdują się w również w poradniku online: - https://mazuryairport.pl/dla-pasazera/poradnik-pasazera/covid-19/

d3sai15

Czego możemy spodziewać się, docierając na lotnisko?

Na terenie lotniska obowiązuje noszenie maseczki ochronnej oraz zachowanie bezpiecznego dystansu 1,5 metra pomiędzy pasażerami. Graficzne tablice informacyjne oraz komunikaty głosowe przypominają o procedurach bezpieczeństwa, zaś punkty dezynfekcji rąk są dostępne dla wszystkich, a osoby nieposiadające maseczek, mogą je nabyć w automacie.

Ale to nie koniec profilaktyki.

Terminal pasażerski będzie otwierany na 4 godziny przed planowaną godziną odlotu i pozostanie otwarty na 2 godziny po przylocie. Dostęp do terminala jest otwarty jedynie dla pasażerów posiadających ważną kartę pokładową/bilet i tylko w razie konieczności osób im asystujących. Dwie podzielone drogi dla pasażerów przylatujących i odlatujących pozwalają na uniknięcie nadmiernej liczby kontaktów między nimi.

Temu celowi służyć też będą tzw. nowe ścieżki pasażera, czyli osobne kolejki do odprawy, kontroli czy informacji. Każda osoba wchodząca na terminal poddawana jest obligatoryjnej kontroli pomiaru temperatury ciała. Temperatura równą lub wyższa niż 38 st. C oznacza konieczność dodatkowego pomiaru temperatury ciała w 10 minutowych odstępach w wyznaczonym do tego miejscu.

Bezpieczeństwo na pokładzie

Również każdorazowo dezynfekowane pokłady samolotu są wyposażone w dodatkowe środki ochronne, czyli płyny dezynfekujące czy indywidualnie pakowane napoje. Pasażerowie mogą liczyć także na elektroniczny dostęp do prasy, a rozmieszczenie pasażerów wg schematu szachownicy gwarantuje odpowiednie odstępy między podróżującymi. Ten szereg procedur, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, z jednej strony zapewnia pasażerom komfort psychiczny, z drugiej strony jest niewielką ceną za wymarzoną od tygodni ekspresową podróż do innego miasta.

d3sai15

Kraków i… zagranica!

A Kraków przyciąga atrakcjami zarówno dorosłych, jak i dzieci. Poza znanym wszystkich szlakiem zabytków znajdującym się za Bramą FloriańskąWawel-Kościół Mariacki-Sukiennice, możemy też pokusić się o mniej wydeptane ścieżki i powędrować do dawnej dzielnicy żydowskiej lub zejść do podziemi rynku, aby poznać jego średniowieczne oblicze.

Z kolei z dziećmi warto wspiąć się na kopiec Kościuszki i stamtąd podziwiać panoramę Krakowa. Kraków to miasto, które cieszy oko konesera sztuki, pasjonata historii, ale miłośnikom życia kawiarnianego i klubowego funduje niemniejsze doznania, a więcej atrakcji można znaleźć pod adresem: http://www.krakow.travel

Marzy Ci się podróż zagraniczna? Z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury możesz polecieć do Dortmundu, a już wkrótce również prosto z serca Mazur wystartować do stolicy Wielkiej Brytanii. Szczegóły wszystkich lotów na bieżąco sprawdź tu: https://mazuryairport.pl/dla-pasazera/loty/rozklad-lotow/

Perspektywa lądowania w innymi mieście za godzinę bądź dwie jest tak obiecująca, że warto spakować walizkę, nałożyć maseczkę i ruszyć w podróż.

Artykuł sponsorowany

d3sai15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sai15
Więcej tematów