Trwa ładowanie...
d1ich8y

Kraków wygrywa kolejny konkurs - jest numerem 1 w całej Polsce

Kraków znowu zdobywa 1. miejsce w konkursie. Tym razem była to rywalizacja pomiędzy gminami i powiatami "Na wyzwania - rozwiązania". Nasze miasto było najlepsze w kategorii "Zarządzanie siecią szkół", zostaliśmy także nagrodzeni za rozwiązania, jakie przyjęto przy tworzeniu Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kraków wygrywa kolejny konkurs - jest numerem 1 w całej Polsce
(WP.PL, Fot: Robert Kulig)
d1ich8y

Cały konkurs podzielony był na cztery kategorie: Zarządzanie siecią szkół (zwyciężył Kraków), Racjonalizacja wydatków na oświatę (zwyciężyły miasto Płock, gmina Gorlice i powiat Nowy Targ), Upowszechnienie edukacji przedszkolnej (zwyciężyła gmina Piaseczno) oraz Integracja środowiska lokalnego na rzecz edukacji (zwyciężyło miasto Bydgoszcz).

Celem konkursu "Na wyzwania - rozwiązania" było wyróżnienie jednostek samorządu terytorialnego (gmin i powiatów), które reagowały na zmiany, wyzwania i problemy występujące w lokalnej rzeczywistości, wykorzystując swój potencjał, podjęły działania naprawcze, udoskonaliły dotychczasowe metody działania, usprawniły lub zmodyfikowały metody zarządzania lokalną oświatą.

Zaprezentowane przez zwycięzców innowacyjne rozwiązania zostaną opisane w publikacji prezentującej przykłady dobrych praktyk samorządowych. O każdym z wdrożonych rozwiązań powstanie także krótki film.

Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji projektu "Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym", współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

d1ich8y

Podziel się opinią

Share
d1ich8y
d1ich8y
Więcej tematów