Trwa ładowanie...

Kraków mówi "nie" reklamom zamiast ozdób świątecznych

To nie sponsorzy będą dekorować miasto w czasie tegorocznych świąt Bożego Narodzenia. Magistrat nie chce, aby powtórzyła się sytuacja, że zamiast bombek na choince będą wisiały reklamy, dlatego na świąteczne ozdoby chce wydać około miliona złotych z budżetu. Oprócz tradycyjnych bombek i aniołków pojawią się też świetlne... smoki.

Share
Kraków mówi "nie" reklamom zamiast ozdób świątecznych
Źródło: Facebook / Miasto Kraków
dewzgm3

Eksperyment z reklamami przedsiębiorców, którzy w zamian za promocję, mogliby dekorować miasto, nie powinien być kontynuowany. Miasto musi narzucić swoją estetyczną narrację. Powinno wyglądać pięknie - mówi Radiu Kraków Zbigniew Krzysztyniak z krakowskiego magistratu.

Świąteczne iluminacje w mieście będą srebrne, złote i czerwone. Na Rynku Głównym stanie tradycyjna choinka. W wielu częściach miasta pojawią się bombki, anioły i choinki. Jest też pomysł, by miasto ozdobiły świetlne smoki. Pięciometrowe oświetlone figury smoków, czyli swoistych symboli miasta, staną przy Powiślu, na alei Róż, na al. Trzech Wieszczów i na Plantach tuż przy wejściu podziemnym do dworca. A oświetlone zostaną mosty: Dębnicki, Grundwaldzki, Zwierzyniecki, Piłsudskiego i Powstańców Śląskich.

dewzgm3

Podziel się opinią

Share
dewzgm3
dewzgm3
Więcej tematów