Trwa ładowanie...

Kraków. Miasto nie zamierza sprzedać Kościołowi działek, o które wystąpił abp Marek Jędraszewski

Władze Krakowa nie rozważają sprzedaży Kościołowi działek, o wydzielenie których w piśmie do prezydenta Jacka Majchrowskiego wystąpił arcybiskup Marek Jędraszewski. Taką informację przekazała rzeczniczka prezydenta. Chodzi o teren po dawnym motelu Krak, gdzie mieszkańcy od lat walczą o powstanie parku.

Share
Kraków. Miasto nie zamierza sprzedać Kościołowi działek, o które wystąpił abp Marek Jędraszewski
Źródło: East News
d4htook

Przypomnijmy. Metropolita krakowski abp Jędraszewski w piśmie do prezydenta Krakowa zwrócił się o działkę pod budowę kościoła w rejonie ulicy Wizjonerów oraz o umożliwienie dojazdu do niej poprzez ustanowienie służebności. Treść pisma ujawnił w mediach społecznościowych krakowski radny Andrzej Hawranek.

Chodzi o atrakcyjne działki na terenie po dawnym Motelu Krak w pobliżu Ronda Ofiar Katynia. W pobliżu powstało niedawno nowe, duże osiedle.

d4htook

- Nie rozważamy sprzedaży Kościołowi wskazanych działek, ponieważ są one objęte roszczeniami dawnych właścicieli – powiedziała PAP rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek. Dodała, że zgodnie z zapisami w księgach wieczystych działki te są własnością gminy i mogą być zagospodarowane – ma tam powstać park.

Chylaszek dodała, że w najbliższych dniach odpowiedź władz miasta zostanie przekazana kurii.

Źródło: PAP

d4htook

Podziel się opinią

Share
d4htook
d4htook
Więcej tematów