Trwa ładowanie...
d4kympo

Krajowa Rada Sądownictwa odkłada opiniowanie kandydatów do Izby Dyscyplinarnej SN. Czeka na wyjaśnienia ws. "farmy trolli"

Krajowa Rada Sądownictwa nie zajmie się na najbliższym posiedzeniu zaopiniowaniem kandydatów do Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. W poniedziałek o niezajmowanie się tą sprawą zaapelowała do członków KRS prezes SN Małgorzata Gersdorf.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
KRS nie zaopiniuje kandydatów do Izby Dyscyplinarnej SN. Czeka na wyjaśnienia w sprawie "farmy trolli"
KRS nie zaopiniuje kandydatów do Izby Dyscyplinarnej SN. Czeka na wyjaśnienia w sprawie "farmy trolli" (East News, Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
d4kympo

Informację o odłożeniu opiniowania kandydatów do Izby Dyscyplinarnej SN podał portal rmf24.pl. Rzeczywiście, w przedstawionym na stronie KRS projekcie porządku obrad Rady nie ma tego punktu.

Członkowie KRS pochylą się jednak nad kandydaturami sędziów do izb: Cywilnej, Karnej oraz Pracy i Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz także: "Farma trolli" w Ministerstwie Sprawiedliwości. Z materiałów Emili S. korzystała Krajowa Rada Sądownictwa

d4kympo

W poniedziałek pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf zaapelowała do KRS, by nie zajmowała się kandydaturami sędziów do Izby Dyscyplinarnej. Przypomniała, że w tej sprawie toczy się postępowanie przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Zobacz także: Farma trolli w resorcie sprawiedliwości. Minister Dudy odpowiada Tuskowi

Z informacji reporterów rmf24.pl wynika jednak, że szef KRS podjął decyzję o wykreśleniu tego punktu z porządku obrad przed apelem prezes SN. Ma to związek z doniesieniami o udziale dwóch członków KRS w aferze z tzw. farmą trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości.

d4kympo

Zobacz także: Afera z "farmą trolli". Sędziowie zorganizowali hejt przeciwko prezes Gersdorf?

Procedura opiniowania kandydatów do Izby Dyscyplinarnej - według doniesień portalu rmf24.pl - miała zostać wstrzymana tylko do czasu złożenia wyjaśnień przez członków KRS wymienionych w aferze hejterskiej.

Szef KRS zapowiedział we wtorek, że wyjaśnienia te będą jawne. - Jeżeli zostaną złożone pisemne wyjaśnienia, to nie bardzo widzę tryb i możliwości ich nieujawniania - powiedział sędzia Leszek Mazur.

Źródło: rmf24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kympo

Podziel się opinią

Share
d4kympo
d4kympo
Więcej tematów