Trwa ładowanie...

Kradli dane z kart płatniczych. Dwaj Rumuni wpadli w ręce policji

Policjanci z Wrocławia zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże danych z kart płatniczych. Na razie wiadomo tylko tyle, że działali na terenie zarówno Polski, jak i innych krajów Europy.

Kradli dane z kart płatniczych. Dwaj Rumuni wpadli w ręce policjiŹródło: WP.PL, fot: Przemysław Jach
d14vjh8
d14vjh8

Funkcjonariusze wydziałów do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz dolnośląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali dwóch mężczyzn, obywateli Rumunii, w wieku 32 i 39 lat, podejrzanych o kradzież danych z kart płatniczych poprzez tzw. skimming.

- Skimming polega na montażu, najczęściej na bankomatach, specjalnych urządzeń, nakładek, pozwalających sczytać dane z paska magnetycznego karty płatniczej, a także kod PIN wstukiwany na klawiaturze - mówi WP nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Wiadomo, że zatrzymani są członkami międzynarodowej grupy przestępczej. Wcześniej policjanci dostali informacje, że na jednym z bankomatów na terenie Dolnego Śląska zostało założone urządzenie do kopiowania danych z kart. Ustalono, gdzie mogą przebywać osoby odpowiedzialne za ten proceder i zatrzymano je.

- Policjanci zabezpieczyli również sprzęt komputerowy, urządzenia do odczytywania danych oraz mikrokamery. W chwili obecnej ustalamy, jaka była skala tego przestępczego procederu i na ilu bankomatach takie urządzenia skanujące mogły się znaleźć. Wiadomo, że zatrzymani działali na terenie całej Europy – dodaje Zaporowski.

Dwaj obywatele Rumunii usłyszeli już zarzuty w związku z tą sprawą, a sąd przychylił się do wniosku o tymczasowy, trzymiesięczny areszt dla zatrzymanych. Za popełnione czyny grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

O sprawie będziemy jeszcze informować.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d14vjh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14vjh8
Więcej tematów