Trwa ładowanie...
d1egwj1

Kowalczyk o rządach PiS. "Przed nami jeszcze co najmniej 12 lat"

Minister Środowiska jest przekonany, że jego partia będzie u władzy jeszcze przez minimum dwie kadencje. Dlatego uważa, że propozycje, które przedstawia PiS muszą być odpowiedzialne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Henryk Kowalczyk uważa, że PiS będzie rządził jeszcze przez co najmniej 2 kadencje
Henryk Kowalczyk uważa, że PiS będzie rządził jeszcze przez co najmniej 2 kadencje (PAP, Fot: Marek Kliński)
d1egwj1

- Chcemy rozliczyć się dotychczasowych rządów. Wykazać, że byliśmy pierwszym od wielu lat rządem, który bardzo poważnie realizuje swoje deklaracje wyborcze. Chcemy przedstawić pogram na najbliższy czas, ale w dyskusji wynikną zamierzenia na następną kadencję. Jestem przekonany, że PiS będzie rządzić, co najmniej 12 lat - wyjaśniał Henryk Kowalczyk cytowany na stronie pap.pl.

Minister Środowiska twierdzi, że w związku z tym proponowane przez partię programy muszą być "odpowiedzialne i konsekwentnie realizowane". Wśród sukcesów rządu wskazał 500+, obniżenie wieku emerytalnego, reformę edukacji, zwiększenie wydatków na obronność, ograniczenie sprzedaży ziemi cudzoziemcom i usunięcie zapisu o zabieraniu dzieci rodzinom z powodu ubóstwa.

Mówił też o spadku bezrobocia, wzroście gospodarczym i uszczelnieniu systemu podatkowego. - Niektóre programy były dość kosztowne, ale to nie są koszty, lecz inwestycja, jak m.in. słynne 500+. Wiele rzeczy można zmienić, jeśli następuje uczciwe rządzenie - tłumaczył Kowalczyk.

d1egwj1

Zobacz także: Tadeusz Cymański: po co Szydło miała być u protestujących? Przecież był premier

Szef resortu środowiska mówił też o proteście niepełnosprawnych. - Słyszałem argumenty, że dotyczy to tylko 270 tys. osób. Tylko jest mały niuans, że system kwalifikacji niepełnosprawności do tej pory był fatalny. W różnych latach bywało różnie. Czasami służył on, jako pomoc społeczna. Osób z tą grupą jest 1,3 mln, a nie 270 tys., a nie wszyscy z nich potrzebują pieniędzy na rehabilitację - twierdzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1egwj1

Podziel się opinią

Share

d1egwj1

d1egwj1
Więcej tematów