Trwa ładowanie...
d3arnku

Kowalczyk: nie będzie czystek w policji

Nowy komendant główny policji generał Antoni Kowalczyk zapewnił we wtorek, że nie będzie żadnego przewidywanego przez niektórych polityków prawicowych "trzęsienia ziemi" w Centralnym Biurze Śledczym.

d3arnku
d3arnku

Opozycja uważa, że nastąpi teraz odwet za wcześniejsze - jak twierdzili politycy SLD - inwigilowanie przez CBŚ Sojuszu. Policja jest apolityczna - oświadczył Kowalczyk w radiowych "Sygnałach Dnia". Tłumaczył, że w Centralnym Biurze Śledczym zostanie wzmocniony o nowych ekspertów pion gospodarczy, aby doprowadzić do likwidacji przestępczość aferową w Polsce.

Generał Kowalczyk zapowiedział też, że będzie zabiegał o zniesienie pośrednictwa wojewodów i starostów w finasowaniu policji. Byłoby lepiej, gdyby w budżecie państwa wyodrębnione były środki finansowe przekazywane wprost do policji - powiedział.

Obecnie komendant wojewódzki policji - odpowiedzialny za bezpieczeństwo i porządek w swoim województwie - nie ma możliwości reagowania czy przerzucania określonych środków finasowych tam, gdzie one rzeczywiście w danym momencie są potrzebne.

Nowy komendant główny policji chciałby także odciążyć policję od konwojowania osób, w które zaangażowanych jest wielu funkcjonariuszy. Zapewnił też, że będzie bezwzględnie karał policjantów, którzy łamią prawo. (aka)

d3arnku
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3arnku
Więcej tematów