Trwa ładowanie...

Koty z Poznania już nie będą bezdomne - zamieszkają w specjalnych budkach

Już wkrótce w różnych miejscach Poznania pojawi się 60 budek, które pomogą bezdomnym kotom przetrwać zimę.

Share
Koty z Poznania już nie będą bezdomne - zamieszkają w specjalnych budkach
Źródło: Schroniska dla zwierząt w Poznaniu
d16kld5

Do tej pory zima przebiegała w Poznaniu bardzo łagodnie, ale wszyscy spodziewają się, że prędzej czy później nadejdą mrozy. To będzie szczególnie trudny czas m.in. dla bezdomnych kotów, które często nie mają gdzie schować się przed mrozem. Aby im pomóc, władze miasta na wniosek fundacji zajmujących się bezdomnymi kotami, zdecydowały o zakupieniu 60 budek dla tych zwierząt, które pojawią się w różnych częściach miasta, m.in. na Winogradach, Chartowie i Łazarzu.

- To 20 dużych, dwupiętrowych domków i 40 mniejszych. Kosztowały kilka tysięcy złotych, a pieniądze na ich zakup przekazały Usługi Komunalne - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualną Polską Robert Wabiński, kierownik poznańskiego schroniska dla zwierząt, które odpowiada za dystrybucję budek.

Kocie domki są drewniane i ocieplane, mają otwierany dach. W każdym z nich pomieści się kilka kotów. Schronienie przed mrozami zapewnią przynajmniej kilkuset zwierzętom.

- Domki są przekazywane radom osiedli, które same zdecydują o ich lokalizacji - mówi Wabiński. - Część z nich trafi także do fundacji zajmujących się ochroną zwierząt, w tym kotów - dodaje.

d16kld5

Podziel się opinią

Share
d16kld5
d16kld5
Więcej tematów