Trwa ładowanie...

Koszty miesięcznic smoleńskich. Poseł PO: policja podaje dane, a potem wysyła do komend nakaz. KGP dementuje

Policja niechętnie udziela informacji na temat kosztów zabezpieczenia miesięcznic smoleńskich. Ostatnio podała je 9 marca. Potem miała wysłać do komend nakaz usuwania ze statystyk informacji o kosztach zabezpieczeń - ujawnił Cezary Tomczyk. Rzecznik KGP dementuje te informacje.

Share
Koszty miesięcznic smoleńskich. Poseł PO: policja podaje dane, a potem wysyła do komend nakaz. KGP dementuje
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3ql5cv

Zabezpieczenie miesięcznic smoleńskich generowało bardzo wysokie koszty. Ale dokładnych kwot nikt nie chce podać. Dane niezwykle skąpo udostępnia Komenda Główna Policji.

Według "Super Expressu" koszty każdego roku rosły. W 2015 r., kiedy PiS doszedł do władzy, 12 miesięcznic pochłonęło 622 tys. zł, rok później 952 tys. zł. Za to w ubiegłym roku rekordowo 4,467 mln zł. W sumie więc w trzy lata z budżetu na miesięcznice poszło ponad 6 mln zł. Z kolei OKO.press donosiło, że koszty wyniosły 5,125 mln zł.

Miesięcznica smoleńska. Policja dementuje informacje

Wedłog polityka PO policja zaczyna ukrywać dane dotyczące kosztów. Do takich informacji dotarł Cezary Tomczyk. Policja wysłała posłowi PO dokument z kosztami, by kilka dni później wydać kuriozalne zalecenie komendom. Chodzi o rezygnację z gromadzenia i wyliczania kosztów nawet w zakresie przejechanych kilometrów.

Pismo sugeruje, żeby w rubryce "Stawki za godzinę pracy policjanta" wpisać wartość "0". Tak samo należy postąpić w "kosztach użycia" oraz polach odnoszących się do kosztów poniesionych na zabezpieczenie imprez masowych. Dokument miał zostać rozesłany 13 marca 2018 roku. Poprosiliśmy Komendę Główną Policji o komentarz w tej sprawie.

d3ql5cv

"We wskazanym piśmie Dyrektora Sztabu Policji w ani jednym zdaniu nie ma odniesienia co do kosztów zabezpieczenia w dniu 10 każdego miesiąca" - poinformował WP rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Posłowie boją się obywateli

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3ql5cv

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ql5cv
d3ql5cv
Więcej tematów