Trwa ładowanie...
d17r5gq

Koszmarna pomyłka na cmentarzu. Podmienili trumny

Na cmentarzu komunalnym w Legnicy na Dolnym Śląsku doszło do podmiany trumien. Sprawa wyszła na jaw, gdy rodzina jednego ze zmarłych pojawiła się na pogrzebie. W trumnie zamiast ciała 80-latka były zwłoki 95-letniego mężczyzny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Policja potwierdziła, że cała pomyłka została wyjaśniona na miejscu
Policja potwierdziła, że cała pomyłka została wyjaśniona na miejscu (Fotolia)
d17r5gq

Po ujawnieniu pomyłki na miejsce natychmiast wezwano policję. Pracownicy Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej stwierdzili, że doszło do fatalnej pomyłki. Kiedy wykopano trumnę z ciałem mężczyzny, którego "pochowano" kilka godzin wcześniej, rzeczywiście okazało się, że w środku jest ciało 80-latka. Ostatecznie mężczyzna został ponownie pochowany w obecności rodziny.

ZOBACZ TAKŻE: Z wizytą w zakładzie pogrzebowym Kalia w Gdańsku

Rodzina 95-latka będzie musiała jeszcze raz wziąć udział w pogrzebie swojego krewnego - Jesteśmy na etapie wyjaśniania sprawy. Na pewno doszło do fatalnej pomyłki - tłumaczyła Malwina Komarnicka, rzeczniczka komunalnej spółki, w rozmowie z portalem rmf24.pl - Analizujemy, co się stało - zaznaczyła.

Policja potwierdziła, że sprawa została wyjaśniona na miejscu, prokuratura nie stwierdziła natomiast, żeby zwłoki zostały znieważone celowo. Funkcjonariusze na ten czas nie będą zajmować się pomyłką, chyba, że któraś z rodzin złoży oficjalne doniesienie.

d17r5gq

Podziel się opinią

Share
d17r5gq
d17r5gq