Trwa ładowanie...

Kosiniak-Kamysz: do wyborów pójdziemy sami

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie TOK FM zdementował pogłoski, jakoby jego partia wystartowała ze wspólnej listy z PO i Nowoczesną. Lider Ludowców twierdzi, że ugrupowania różni zbyt wiele, a głosy ich wyborców "się nie sumują".

Share
Kosiniak-Kamysz: do wyborów pójdziemy sami
Źródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d3vvx3x

W rozmowie z Dorotą Warakomską Kosiniak-Kamysz wypowiedział się jedynie w swoim imieniu, podkreślając, że ostateczna decyzja należy do Rady Naczelnej PSL.

- Do sejmików i powiatów pójdziemy raczej sami. To jest decyzja Rady Naczelnej, która jeszcze przed nami - tłumaczył szef PSL.
Jako jedną z przyczyn decyzji o tym, aby opozycyjne partie startowały z osobnych list, Kosiniak Kamysz podał rozbieżności programowe oraz ideologiczne, które sprawiają, że PSL, Nowoczesna i PO straciłyby na tego rodzaju manewrze.

- Nasze głosy z Platformą i Nowoczesną się nie sumują. Gdybyśmy wystartowali w takim bloku, duża część naszych wyborców mogłaby zagłosować na PiS. My jesteśmy bardziej konserwatywną, centrową, chadecką formacją - analizował.

Gowin: Opozycja jest w rozsypce

Lider Ludowców "kibicuje" jednak coraz ściślejszej współpracy PO i Nowoczesnej i ma nadzieję na jej rozwój. Jego zdaniem obie partie mają wiele wspólnego.

d3vvx3x

- Bardzo cieszę się, że dochodzi do zbliżenia między Platformą a Nowoczesną, ponieważ jest to jedna rodzina partii liberalnych, wywodzących się z jednego historycznego nurtu - stwierdził.
Prezes PSL podkreślił również, że jego formacja "nie będzie szła przeciwko PO i Nowoczesnej", a dotychczasowe działania opozycji są dowodem owocnej współpracy wspomnianych partii. Jako jej owoc Kosiniak-Kamysz wskazał zablokowanie zmian w ordynacji wyborczej.

Źródło: TOK FM

d3vvx3x

Podziel się opinią

Share
d3vvx3x
d3vvx3x
Więcej tematów