Trwa ładowanie...

Koronawirus. Z Polski na Litwę tylko z ujemnym wynikiem testu

Władze Litwy wprowadziły nowe przepisy dotyczące wjazdu na terytorium tego kraju. Podróżni będą potrzebowali zaświadczenia o ujemnym wyniku testu na koronawirusa. Konieczna będzie również kwarantanna.
Share
Koronawirus. Z Polski na Litwę tylko z ujemnym wynikiem testu
Koronawirus. Z Polski na Litwę tylko z ujemnym wynikiem testuŹródło: Getty Images, Fot: Paulius Peleckis, Anadolu Agency
d14ytk1

Zaostrzenie przepisów wynika z obawy litewskiego rządu przed rozprzestrzeniającymi się nowymi wariacjami koronawirusa. Na liście krajów objętych nowymi zasadami znalazły się niemal wszystkie państwa europejskie poza Finlandią, Grecją i w niepełnym wymiarze Norwegią.

Koronawirus. Po wjeździe na Litwę obowiązkowa kwarantanna

Wśród nowych wymogów znalazła się konieczność przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa przeprowadzonego w ostatnich 48 godzinach. Ponadto każdy przybysz z objętych zakazem krajów, będzie musiał poddać się 14-dniowej samoizolacji.

d14ytk1

Rządowa komisja ds. sytuacji nadzwyczajnych zaproponowała, by pójść o krok dalej i obowiązujące do końca stycznia zasady kwarantanny, przedłużyć do końca lutego. Rząd Litwy ma podjąć decyzję w tej sprawie w środę.

Prowadzona przez litewskie władze polityka zmierzająca do zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa przynosiła do tej pory pozytywne efekty. Minionej doby u naszych wschodnich sąsiadów wykryto 541 nowych przypadków kornawirusa. W związku z polepszającą się sytuacją epidemiczną rząd zamierza w połowie lutego poluzować obostrzenia dotyczące funkcjonowania branży turystycznej i handlowej.

Szef NSZZ Policji o wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy na temat działań policji: Niefortunna

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14ytk1

Podziel się opinią

Share
d14ytk1
d14ytk1
Więcej tematów