Trwa ładowanie...
koronawirus
+1

Koronawirus z Chin. Szósta ofiara i 100 zakażonych w USA

Koronawrirus z Chin od kilkunastu tygodni mógł rozprzestrzeniać się na północnym zachodzie Stanów Zjedniczonych - twierdzą władze USA. Liczba ofiar wirusa w tym kraju wzrosła do sześciu.

Share
Koronawirus z Chin. Szósta ofiara i 100 zakażonych w USA
Źródło: PAP, Fot: EPA/YONHAP
d1q98b3

Wszystkie zmarłe osoby mieszkały w stanie Waszyngton. - Dwie ostatni osoby to mężczyźni w wieku ok. 50 i 70 lat, którzy przebywali w domu opieki w Kirkland - mówi CNN dr Jeff Duchin ze służb sanitarnych w Seattle. Łącznie w tym ośrodku zmarły cztery osoby, a u czterech kolejnych potwierdzono zakażenie.

Jak przekazał Stephen Hahn z Food and Drug Administration, w całych Stanach Zjednoczonych odnotowano ok. 100 przypadków zarażenia koronawirusem.

d1q98b3

Władze podkreślają, że wykrywalność w okolicach Seattle może wynikać z rozszerzenia liczby osób, które poddano testom. Zdaniem dra Duchina koronawirus mógł od początku lutego rozprzestrzeniać się niewykryty w stanach na północnym zachodzie.

Zobacz też: "Wiadomości" TVP i politycy PiS uderzyli w Małgorzatę Kidawę-Błońską. "Dziwny fetysz"

Tymczasem niebawem zostaną ogłoszone kolejne restrykcje wizowe, które mają ograniczyć przyjazdy do USA osób z państw o największej liczbie zakażonych - informuje Fox News.

d1q98b3

Nowe dane na temat zakażenia koronawirusem podały też władze Chin, gdzie zarejestrowano 125 nowych przypadków. Do wtorku rano miejscowego czasu w Państwie Środka odnotowano 80,1 tys. przypadków zarażenia, a 2943 osoby zmarły. Wyzdrowiało łącznie 47 tys. osób - wylicza AFP, powołując się na raport Narodowej Komisji Zdrowia Chin.

Koronawirus. Jakie zmiany wprowadza specustawa?

Z kolei polscy posłowie niemal wszystkich partii poparli rządowy projekt ustawy dotyczący koronawirusa. Za było 400 posłów, przeciw 11, a od głosu wstrzymało się 7 osób.

Ustawa nakłada określone obowiązki m.in. organom rządowym, samorządom i przedsiębiorcom. W czasie epidemii możliwa będzie m.in. praca zdalna, pojawi się możliwość wyłączenia prawa budowlanego, a żołnierze będą mogli zostać skierowani do wykonywania dodatkowych zadań.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q98b3

Podziel się opinią

Share
d1q98b3
d1q98b3
Więcej tematów