Trwa ładowanie...
d3z50af

Koronawirus. Włochy. Otwarte granice i brak kwarantanny

Włoskie granice będą otwarte 3 czerwca dla przyjezdnych z Unii Europejskiej, Szwajcarii i Monaco. Po wjeździe nie będzie obowiązywała 14-dniowa kwarantanna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Włochy. Granice będą częściowo otwarte od 3 czerwca
Koronawirus. Włochy. Granice będą częściowo otwarte od 3 czerwca (PAP)
d3z50af

Luzowanie obostrzeń zakłada, że od 3 czerwca przyjezdni z Unii Europejskiej, Szwajcarii czy Monaco wjadą do Włoch bez obowiązku odbywania 14-dniowej kwarantanny.

Koronawirus. Premier Włoch: Dane są pocieszające

Premier Włoch Giuseppe Conte stwierdził, że dane na temat przebiegu epidemii koronawirusa są "pocieszające". Podkreślił, że można wznowić działalność wielu branż "z ufnością i poczuciem odpowiedzialności".

d3z50af

Data 3 czerwca została wybrana nieprzypadkowo. 2 czerwca przypada święto narodowe. Rząd nie chce, by Włosi zaczęli masowo podróżować wykorzystując długi weekend.

Koronawirus. Włochy. Zamknięte granice dla przybyszy spoza UE

Jednocześnie, zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, granice kraju będą zamknięte przynajmniej do 15 czerwca dla osób przybywających spoza UE. W ten sposób włoski rząd przygotowuje się do lata i sezonu turystycznego. Tradycyjnie to najlepszy okres dla włoskiej branży turystycznej.

Zobacz także: Pusta Wenecja. NASA publikuje nowe zdjęcia

Włochy są w pierwszej piątce krajów o największym ruchu turystycznym na świecie. Turystyka stanowi 12 proc. włoskiego PKB. Tymczasem od marca turystyka w tym kraju praktycznie nie istnieje.

d3z50af

Włochy są jednym z krajów najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa krajów. Liczba zakażonych koronawirusem we Włoszech przekroczyła 220 tysięcy. Zmarło około 31 tys. osób.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3z50af

Podziel się opinią

Share

d3z50af

d3z50af
Więcej tematów