Trwa ładowanie...
d27qrtb

Koronawirus Włochy. Eksperci ostrzegają: we Włoszech możliwy nawrót epidemii koronawirusa

Jeszcze kilka tygodni temu sytuacja epidemiczna we Włoszech była najgorsza na świecie. Włochy już opanowały epidemię, ale eksperci ostrzegają przed jej nawrotem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus Włochy. Eksperci ostrzegają przed nawrotem epidemii
Koronawirus Włochy. Eksperci ostrzegają przed nawrotem epidemii (PAP)
d27qrtb

Koronawirus Włochy. Włosi opanowali epidemię

W marcu we Włoszech dziennie notowano nawet blisko 6 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wprowadzone obostrzenia sprawiły, że epidemię udało się opanować. W ostatnich dniach liczba nowych przypadków zakażenia oscyluje w granicach 200 przypadków. Mimo to eksperci i włoscy wirusolodzy ostrzegają, że nie można popadać w huraoptymizm.

Jak informują włoskie media, w trzech regionach wskaźnik reprodukcji wirusa powraca do wartości powyżej 1. To sygnał ostrzegawczy dla całych Włoch, który zwraca uwagę na to, że należy przestrzegać obostrzeń.

d27qrtb

Koronawirus aktywny w trzech regionach Włoch

Epidemia koronawirusa aktywna jest w trzech regionach Włoch. W regionie Elimia-Romagna wskaźnik reprodukcji wirusa w ostatnich dniach wzrósł z 1,12 na 1,28. Gubernator Luca Zaia potępił nieodpowiedzialne zachowanie niektórych obywateli w Vincenzie. To tam jest nowe ognisko koronawirusa. Również w Lacjum wskaźnik ten wzrósł do 1,04, a wcześniej był poniżej jednego.

Dane ministerstwa zdrowia pokazują, że w ostatnich dniach zanotowano nowe przypadki śmiertelne w sześciu regionach Włoch. Są to Lombardia, Piemont, Emilia-Romagna, Veneto, Toskania i Lacjum.

Łącznie we Włoszech odnotowano 241 184 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 34 833 osób. Według danych ministerstwa zdrowia, 191 467 osób zostało wyleczonych z COVID-19.

d27qrtb

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d27qrtb

Podziel się opinią

Share

d27qrtb

d27qrtb
Więcej tematów