Trwa ładowanie...

Koronawirus. Włochy. Burza po zwolnieniu mafiosów z więzień. Rząd zabrał głos

Po decyzji o zwolnieniu 376 mafiosów i przemytników z więzienia we Włoszech wybuchła prawdziwa medialna burza. Rząd zapowiedział kontrolę wszystkich przypadków opuszczenia więzień.
Share
Włoski rząd zapowiedział możliwość ponownego osadzenia skazanych, którzy zostali zwolnieni z więzienia
Włoski rząd zapowiedział możliwość ponownego osadzenia skazanych, którzy zostali zwolnieni z więzieniaŹródło: PAP
d2bmrec

Włoska rada ministrów podjęła decyzję o zwolnieniu z więzień części przestępców, co związane było z ryzykiem zakażenia koronawirusem przez osadzonych. W gronie tym znalazło się 376 mafiosów, przemytników oraz handlarzy narkotyków. Umieszczono ich w aresztach domowych, a powodem takiej decyzji był zły stan zdrowia.

Koronawirus. Włochy. Rząd zabrał głos ws. zwolnienia mafiosów z więzień

Skazani i oczekujący na procesy opuścili więzienia w okresie ogólnokrajowej obowiązkowej kwarantanny. To wywołało żądania dymisji ministra sprawiedliwości Alfonso Bonafede. Włoski rząd przyspieszył prace nad tym rozporządzeniem, co ma zmienić obecne decyzje. Ma to wpłynąć na poprawę sytuacji wokół włoskiego rządu, który walczy obecnie z pandemią koronawirusa i wszystkimi jej następstwami.

d2bmrec

Rada ministrów przyjęła dekret przewidujący kontrolę każdego przypadku i możliwość ponownego osadzenia skazanych w więzieniach. Zachowane mają być szczególne zasady sanitarne. - Wykorzystywanie obecnej pandemii przez przestępców to obraza dla ofiar, ich rodzin i wszystkich obywateli - powiedział w rozmowie z "Corriere della Sera" minister sprawiedliwości, Alfonso Bonafede. Zapowiedział on wejście w życie nowych przepisów i szybką weryfikację.

Koronawirus we Włoszech. Bilans ofiar

Sytuacja epidemiczna we Włoszech nadal jest bardzo trudna. To ten kraj był pierwszym europejskim epicentrum pandemii koronawirusa. Rządzący wprowadzili wiele obostrzeń, w tym obowiązkową kwarantannę wszystkich obywateli, co przyniosło skutek w postaci zmniejszenia wzrostu zachorowań.

Według najnowszych danych przekazanych przez włoskie ministerstwo zdrowia, odnotowano ponad 218 tysięcy zakażeń koronawirusem. Gorsza sytuacja pod tym względem jest tylko w Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii. Choroba COVID-19 przyczyniła się do śmierci 30 395 osób. Wyzdrowiało już ponad 103 tysiące Włochów.

d2bmrec

Zobacz też: Miał być deal opozycji z Jarosławem Gowinem. Co poszło nie tak? Poseł KO odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2bmrec

Podziel się opinią

Share
d2bmrec
d2bmrec
Więcej tematów