Trwa ładowanie...
d1aud6f

Koronawirus. Wielka Brytania znosi obostrzenia. Brytyjczycy będą mogli podróżować do 60 krajów. W tym gronie jest Polska

Koronawirus. Wielka Brytania znosi kolejne obostrzenia dotyczące transportu międzynarodowego. Możliwe będą loty do 60 krajów, w tym Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wielka Brytania znosi obostrzenia
Koronawirus. Wielka Brytania znosi obostrzenia (Istock)
d1aud6f

Koronawirus. Wielka Brytania znosi obostrzenia

Jak informuje "Daily Mail" brytyjski rząd ma ogłosić listę krajów kwalifikujących się do statusu tzw. "mostu powietrznego". Od 10 lipca ludzie podróżującymi między Wielką Brytanią i tymi krajami nie będą musieli poddawać się obowiązkowej dwutygodniowej kwarantannie. Lista będzie jednak na bieżąco aktualizowana. Sprawdzana będzie obecna sytuacja dotycząca epidemii koronawirusa w każdym z krajów.

Na liście znajdują się popularne wśród Brytyjczyków kraje, w których spędzają urlopy. Są to Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy czy Nowa Zelandia. Brytyjski rząd na liście 60 krajów ma zawrzeć także Polskę.

d1aud6f

Koronawirus. Są obawy o tłumy na lotniskach

Brytyjczycy mają jednak obawy związane z poluzowaniem obostrzeń związanych z międzynarodowym transportem lotniczym. Część z nich obawia się, że tłumy na lotniskach mogą sprawić, że epidemia koronawirusa będzie rozprzestrzeniać się jeszcze bardziej niż obecnie.

Z kolei brytyjscy politycy zwrócili uwagę, że każdego roku londyńskie lotnisko Heathrow odprawia 80 milionów pasażerów. Duża liczba osób na lotnisku może spowodować opóźnienia lotów. Rządzący i urząd ds. transportu lotniczego zapewniają, że nic takiego nie będzie miało miejsca, a obawy o wzrost zakażeń wśród pasażerów są bezpodstawne. Zarówno na lotniskach, jak i w samolotach mają być stosowane specjalne środki bezpieczeństwa, co ma ograniczyć ryzyko zakażenia się koronawirusem.

Zobacz też: Wybory 2020. Zaświadczenie o prawie do głosowania - PKW

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1aud6f

Podziel się opinią

Share

d1aud6f

d1aud6f
Więcej tematów