Trwa ładowanie...
d28cavr

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla przyjeżdżających z kolejnych krajów

Wielka Brytania reaguje na niebezpieczny wzrost liczby przypadków zakażenia koronawirusem w dwóch państwach w Europie. 14-dniowa kwarantanna będzie obowiązywać podróżujących z Holandii i Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżujących z Francji i Holandii
Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla podróżujących z Francji i Holandii (EPA, Fot: EPA, WILL OLIVER)
d28cavr

Osoby podróżujące do Wielkiej Brytanii z Francji i Holandii będą zobowiązane do poddania się 14-dniowej kwarantannie. Taką decyzję podjął brytyjski rząd w reakcji na wzrost przypadków COVID-19 w tych krajach.

We Francji w czwartek odnotowano 2524 nowe przypadki koronawirusa. To najwyższy dobowy przyrost zakażeń od maja, kiedy to podjęto decyzję o zniesieniu blokady. W ciągu tygodnia odnotowano tam 66-procentowy wzrost nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców. Sam francuski premier przyznał, że liczba nowych przypadków koronawirusa od dwóch tygodni "idzie w złą stronę".

Zdecydowany przyrost nowych przypadków w ostatnich dniach odnotowywany jest również w Holandii. W środę potwierdzono tam ponad 1300 nowych przypadków COVID-19, a w ostatnim tygodniu liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców wzrosła o 52 punkty procentowe.

d28cavr

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza kwarantannę, Francja zapowiada odwet

Przed wprowadzeniem nowych obostrzeń dotyczących podróży z Francji i Holandii, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson mówił - Nie możemy być w najmniejszym stopniu zadowoleni z naszej sytuacji. Wszyscy rozumieją, że podczas pandemii nie możemy pozwolić na wzrost liczby zakażeń w naszej populacji i powrót choroby.

Dezaprobatę wobec decyzji Wielkiej Brytanii wyraził francuski sekretarz stanu ds. Europejskich Clement Beaune. – Żałujemy brytyjskiej decyzji, która doprowadzi do wzajemnego działania. Mamy nadzieję na jak najszybszy powrót do normalności – pisał na Twitterze.

Warszawa. Maksym zaczął strajk głodowy. "Zamierzam głodować do skutku". Domaga się reakcji UE

Koronawirus. Brytyjczycy szukają powrotu z Francji

Na wieść o obowiązkowej kwarantannie po powrocie z Francji, Brytyjczycy zaczęli szukać transportu do kraju. - Po prostu nie mamy miejsca, aby zabrać każdego, kto nagle chciałby przybyć na wybrzeże – mówił w rozmowie z BBC John Keefe, dyrektor ds. Publicznych w Getlink, który obsługuje tunel pod kanałem La Manche. Poinformował on również, że piątkowe pociągi z Francji były "już prawie całkowicie zajęte".

Z informacji BBC wynika, że we Francji przebywa nawet 500 tys. Brytyjczyków. Obowiązkową kwarantanną są objęci podróżni m.in. z Monako, Malty, Turks i Caicos oraz Aruby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d28cavr

Podziel się opinią

Share
d28cavr
d28cavr
Więcej tematów