Trwa ładowanie...
d1udgvs

Koronawirus Wielka Brytania. Dominic Cummings złamał przepisy. Zakażony koronawirusem doradca Borisa Johnsona odwiedził rodziców

Koronawirus Wielka Brytania. Zakażony koronawirusem Dominic Cummings odwiedził rodziców podczas kwarantanny. Tym samym doradca premiera Borisa Johnsona złamał przepisy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus Wielka Brytania. Doradca premiera złamał zasady kwarantanny (PAP)
d1udgvs

Koronawirus Wielka Brytania. Doradca premiera odwiedził rodziców

Dominic Cummings to doradca premiera Borisa Johnsona. Po tym, jak u Cummingsa wykryto zakażenie koronawirusem, powinien przebywać na obowiązkowej kwarantannie. Polityk złamał jednak przepisy i wybrał się do domu swoich rodziców. Podróżował setki mil z Londynu do hrabstwa Durham.

"Pan Cummings i jego żona udali się do domu rodziców, aby tam się izolować" - przekazała zajmująca się polityką w BBC, Laura Kuenssberg. Jej źródło przekazało, że Cummings nie złamał oficjalnych wskazówek, gdyż wraz z żoną przebywali w oddzielnym budynku.

d1udgvs

Koronawirus Wielka Brytania. Politycy żądają wyjaśnień

Przedstawiciele Partii Pracy zażądali natychmiastowych wyjaśnień dotyczących działań Dominica Cummingsa. "Jeśli to prawda, wydaje się, że główny doradca premiera naruszył zasady kwarantanny. Wytyczne rządu były bardzo jasne: pozostań w domu i unikaj zbędnych podróży. Brytyjczycy nie oczekują tego, że jedne reguły będą obowiązywać ich, a inne pana Cummingsa" - powiedział rzecznik partii.

Z kolei Ian Blackford, przywódca Szkockiej Partii Narodowej powiedział, że Cummings powinien zrezygnować lub zostać zwolniony przez premiera Borisa Johnsona, który sam był chory na COVID-19.

Głos w sprawie zabrała także policja. "31 marca nasi oficerowie zostali poinformowani o doniesieniach, że osoba ta podróżowała z Londynu do Durham. Funkcjonariusze skontaktowali się z właścicielami tego adresu, którzy potwierdzili, że ta osoba była obecna i izolowała się w części domu" -

d1udgvs

Wybory 2020. Jarosław Gowin komentuje zgrzyt ze Zbigniewem Ziobrą. Padły 2 możliwe terminy głosowania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1udgvs

Podziel się opinią

Share

d1udgvs

d1udgvs
Więcej tematów