Trwa ładowanie...
dfl6lbc

Koronawirus. WHO opublikowało nowe zalecenia dotyczące noszenia maseczek

Nowe zalecenia dotyczące noszenia maseczek opublikowano w środę. Zaostrzone wytyczne dotyczą obszarów, na których rozprzestrzenia się koronawirus.
Share
Koronawirus. WHO opublikowało nowe zalecenia dotyczące noszenia maseczek
Koronawirus. WHO opublikowało nowe zalecenia dotyczące noszenia maseczekŹródło: Getty Images
dfl6lbc

W miejscach, w których rozprzestrzenia się koronawirus, maski powinny być bezwzględnie noszone. WHO zaleca, by maski noszone były w sklepach, miejscach pracy i szkołach, gdzie nie ma odpowiedniej wentylacji. Także jeśli w naszym domu nie ma odpowiedniej wentylacji, a przyjmujemy w nim gości, powinniśmy mieć na sobie maskę.

Maski powinny być obecne także w dobrze wentylowanych pomieszczeniach zamkniętych, w którym nie można utrzymać fizycznego dystansu co najmniej jednego metra.

- W pomieszczeniach zamkniętych, o ile wentylacja nie jest odpowiednia, WHO zaleca, aby ogół społeczeństwa nosił maskę niemedyczną, niezależnie od tego, czy można zachować fizyczną odległość co najmniej jednego metra - podała w komunikacie WHO.

dfl6lbc

Koronawirus. Nowe wytyczne

Przypomnijmy, że od soboty 28 listopada, w pomieszczeniu, w którym przebywa więcej niż jedna osoba, wszyscy pracownic muszą chodzić w maseczkach. Obowiązek został zawarty w nowej wersji rozporządzenia Rady Ministrów.

Nowy obowiązek, oprócz zakładów pracy, dotyczy też budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym.

Zobacz także: Koronawirus. Prof. Jarosław Fedorowski: nie pokonujemy tej pandemii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dfl6lbc

Podziel się opinią

Share
dfl6lbc
dfl6lbc
Więcej tematów