Trwa ładowanie...

Koronawirus we Wrocławiu. Jacek Sutryk: "Był czas, jesteśmy przygotowani"

- Jeżeli sytuacja będzie się rozwijała i przypadków będzie więcej, to zwrócimy się o pieniądze. Na razie temat pieniędzy się nie pojawia. Radzimy sobie - mówi prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował o czterech nowych przypadkach zarażenia się koronawirusem. Jeden z nich potwierdzono we Wrocławiu.

Share
Koronawirus we Wrocławiu. Jacek Sutryk: "Był czas, jesteśmy przygotowani"
Źródło: East News, Fot: Magdalena Pasiewicz
d73810q

Jacek Sutryk był gościem "Faktów po Faktach" w TVN24. Prezydent Wrocławia pytany był m.in. o przygotowanie służb na kolejne przypadki osób zarażonych koronawirusem.

Koronawirus we Wrocławiu. Jacek Sutryk: "To była kwestia czasu"

- Pacjent przyleciał z Wysp Brytyjskich. Spodziewaliśmy się tego. W dobie globalizacji to była kwesta czasu - mówił Jacek Sutryk. Jak przypomniał, pierwszy transport Polaków z Chin przyleciał właśnie do Wrocławia.

d73810q

Tym samym prezydent zaznaczył, że Wrocław ma "przećwiczone procedury" a on sam jest w kontakcie ze wszystkimi służbami. Jak dodał, miasto wydało również dyspozycje do przychodni i innych miejsc, gdzie ryzyko rozprzestrzeniania się chińskiego koronawirusa jest większe. - Był czas, jesteśmy przygotowani - podkreślił Sutryk.

Zobacz też: Niemal 2 mld zł dla TVP? Paweł Mucha o spotkaniu prezydenta i prezesa PiS

Koronawirus we Wrocławiu. Jacek Sutryk: "Radzimy sobie"

Prezydent Wrocławia zaznaczył też, że Wrocław wciąż jest i będzie miastem otwartym dla przyjezdnych zza granicy. Apeluje on jednak o ostrożność, odpowiedzialność i dbałość o higienę osobistą. Jacek Sutryk podał przykład z przed kilku dni, gdy na spotkanie z nim przyszła podziębiona osoba. - Spotkanie dokończyłem, ale że jestem osobą rezolutną, to zwróciłem tej pani uwagę - mówił.

d73810q

Jacek Sutryk był pytany także o pieniądze przeznaczone na walkę z koronawirusem. Jak powiedział, na ten moment "Wrocław nie dostał dodatkowych środków". - Jeżeli sytuacja będzie się rozwijała i przypadków będzie więcej, to zwrócimy się o pieniądze. Na razie temat pieniędzy się nie pojawia. Radzimy sobie - podkreślił prezydent miasta.

Koronawirus we Wrocławiu. Pacjent przyleciał z wysp

O nowych przypadkach osób zarażonych koronawirusem poinformował w piątek popołudniu minister zdrowia Łukasz Szumowski. Wśród nich jest jedna osoba z Wrocławia, która przebywała wcześniej w Wielkiej Brytanii.

Pacjent zgłosił się do sanepidu już z objawami koronawirusa. Od razu został poddany hospitalizacji. Teraz służby będą docierały do osób, które były narażone na kontakt z zarażonymi.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d73810q

Podziel się opinią

Share
d73810q
d73810q
Więcej tematów